aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Przyszło lato!

19 lipca 2004

Miesiąc spóźnione, ale wreszcie jest lato. Nie tylko w kalendarzu, ale i za oknem. Niebo wreszcie bezchmurne, a słupek w termometrach sięga nawet 30 stopni. Kto tylko może korzysta z plaży, wycieczek i kąpieli.

Na upał i słońce czekali wszyscy

W całej Polsce słońce i temperatura powyżej 20 stopni, gdzieniegdzie słupek rtęci przekroczył nawet 30. Meteorolodzy zapewniają, że dobra pogoda utrzyma się przez najbliższe dwa tygodnie, a sierpień ma być najcieplejszym miesiącem tego sezonu.

Dla miłośników ruchu na świeżym powietrzu zorganizowano bieg śniadaniowy wzdłuż sopockiej plaży. Inni korzystali z kąpieli słonecznych, bo nad Bałtykiem wreszcie piękna pogoda. Nad samym morzem było w niedzielę 22 stopnie ciepła. Im dalej od brzegu, tym cieplej: na lądzie nawet 30 stopni. Piękna pogoda wypełniła plaże w Darłowie, ale morze jest zimne - tylko 16 stopni.

Woda przyciągała dziś w całej Polsce. Nad jeziorem Krzywym w Olsztynie wypoczywało i ogrzewało się w słońcu wiele osób. Mieszkańcy Warszawy najchętniej upalne i słoneczne dni spędzają nad Zalewem Zegrzyńskim. Ścisk na plaży im nie przeszkadzał.

Wypełniły się nie tylko plaże, ale i górskie szlaki. W Sudetach w południe było 26 stopni. Wiele osób chłodziło się w górskich potokach. Ładna pogoda cieszy także górali, którzy wreszcie mogą zebrać siano dla krów i owiec.

Lato przynosi niestety także tragiczne wydarzenia. 23-letnia kobieta jest w ciężkim stanie po skoku na bungee w Czernichowie w Beskidach. W czasie lotu wypięła się jej uprząż. Nie wiadomo, jakie były przyczyny tego tragicznego wypadku.

Upalna pogoda nie zwalnia z ostrożności. Ostrożność jest potrzebna w dzień i w nocy. W czasie kąpieli i wypoczynku. Potrzebna jest w czasie drogi na wakacje i w czasie powrotu do domu.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę