informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Przyszło lato!

19 lipca 2004

Miesiąc spóźnione, ale wreszcie jest lato. Nie tylko w kalendarzu, ale i za oknem. Niebo wreszcie bezchmurne, a słupek w termometrach sięga nawet 30 stopni. Kto tylko może korzysta z plaży, wycieczek i kąpieli.

Na upał i słońce czekali wszyscy

W całej Polsce słońce i temperatura powyżej 20 stopni, gdzieniegdzie słupek rtęci przekroczył nawet 30. Meteorolodzy zapewniają, że dobra pogoda utrzyma się przez najbliższe dwa tygodnie, a sierpień ma być najcieplejszym miesiącem tego sezonu.

Dla miłośników ruchu na świeżym powietrzu zorganizowano bieg śniadaniowy wzdłuż sopockiej plaży. Inni korzystali z kąpieli słonecznych, bo nad Bałtykiem wreszcie piękna pogoda. Nad samym morzem było w niedzielę 22 stopnie ciepła. Im dalej od brzegu, tym cieplej: na lądzie nawet 30 stopni. Piękna pogoda wypełniła plaże w Darłowie, ale morze jest zimne - tylko 16 stopni.

Woda przyciągała dziś w całej Polsce. Nad jeziorem Krzywym w Olsztynie wypoczywało i ogrzewało się w słońcu wiele osób. Mieszkańcy Warszawy najchętniej upalne i słoneczne dni spędzają nad Zalewem Zegrzyńskim. Ścisk na plaży im nie przeszkadzał.

Wypełniły się nie tylko plaże, ale i górskie szlaki. W Sudetach w południe było 26 stopni. Wiele osób chłodziło się w górskich potokach. Ładna pogoda cieszy także górali, którzy wreszcie mogą zebrać siano dla krów i owiec.

Lato przynosi niestety także tragiczne wydarzenia. 23-letnia kobieta jest w ciężkim stanie po skoku na bungee w Czernichowie w Beskidach. W czasie lotu wypięła się jej uprząż. Nie wiadomo, jakie były przyczyny tego tragicznego wypadku.

Upalna pogoda nie zwalnia z ostrożności. Ostrożność jest potrzebna w dzień i w nocy. W czasie kąpieli i wypoczynku. Potrzebna jest w czasie drogi na wakacje i w czasie powrotu do domu.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę