dnikukurydzy_210818

Rowerem do Unii

21 czerwca 2002

Do Brukseli dotarł rajd rowerowy młodych rolników polskich.

Po dziesięciu dniach jazdy rowerem przez Europę i pokonaniu 1400 km ,do Brukseli dotarli w czwartek polscy rolnicy. Uczestnicy tego oryginalnego rajdu promowali w środowiskach wiejskich ideę integracji Polski z Unią.

Rowerzystów powitał unijny komisarz ds. poszerzenia Guenter Verheugen. Z uśmiechem na ustach zauważył, że spóźnili się oni na metę dwie minuty. Polskie członkostwo w Unii nie opóźni się ani o minutę – podkreślił.

Rajd został zorganizowany przez Kancelarię Prezydenta RP we współpracy z przedstawicielami Unii Europejskiej i Ministerstwem Rolnictwa. Uczestników rajdu w Parku Pięćdziesięciolecia, w Brukseli witali również minister Dariusz Szymczycha z Kancelarii Prezydenta i wiceminister rolnictwa Czesław Siekierski. Unie reprezentował ponadto komisarz ds. rolnictwa Franz Fischler.

Przedstawiciele młodych rolników, po przybyciu na metę odczytali deklarację, w której stwierdzają, że "polskie rolnictwo może być konkurencyjne", a "polska wieś może stać się partnerem dla rynku europejskiego, jak również atrakcyjnym miejscem spędzania czasu wolnego dla mieszkańców Zjednoczonej Europy". Wyrazili również nadzieję, że "młodzi rolnicy UE przyjmą nas z otwartością do swego grona".

W Rowerowym Rajdzie Młodych Rolników na trasie Warszawia-Bruksela uczestniczyło 48 rolników ( po trzech z każdego województwa).


POWIĄZANE

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...

"Odpoczywaj na wsi" - to projekt promujący turystykę wiejską wraz z dziedzictwem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę