informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Rowerem do Unii

21 czerwca 2002

Do Brukseli dotarł rajd rowerowy młodych rolników polskich.

Po dziesięciu dniach jazdy rowerem przez Europę i pokonaniu 1400 km ,do Brukseli dotarli w czwartek polscy rolnicy. Uczestnicy tego oryginalnego rajdu promowali w środowiskach wiejskich ideę integracji Polski z Unią.

Rowerzystów powitał unijny komisarz ds. poszerzenia Guenter Verheugen. Z uśmiechem na ustach zauważył, że spóźnili się oni na metę dwie minuty. Polskie członkostwo w Unii nie opóźni się ani o minutę – podkreślił.

Rajd został zorganizowany przez Kancelarię Prezydenta RP we współpracy z przedstawicielami Unii Europejskiej i Ministerstwem Rolnictwa. Uczestników rajdu w Parku Pięćdziesięciolecia, w Brukseli witali również minister Dariusz Szymczycha z Kancelarii Prezydenta i wiceminister rolnictwa Czesław Siekierski. Unie reprezentował ponadto komisarz ds. rolnictwa Franz Fischler.

Przedstawiciele młodych rolników, po przybyciu na metę odczytali deklarację, w której stwierdzają, że "polskie rolnictwo może być konkurencyjne", a "polska wieś może stać się partnerem dla rynku europejskiego, jak również atrakcyjnym miejscem spędzania czasu wolnego dla mieszkańców Zjednoczonej Europy". Wyrazili również nadzieję, że "młodzi rolnicy UE przyjmą nas z otwartością do swego grona".

W Rowerowym Rajdzie Młodych Rolników na trasie Warszawia-Bruksela uczestniczyło 48 rolników ( po trzech z każdego województwa).


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę