informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Skansen Miniatur POBIEDZISKA

19 czerwca 2002

Skansen Miniatur powstał w 1998 roku w 950 rocznicę powstania Pobiedzisk. Jest to park z wyspami na wodzie, w którym ustawiane są makiety wielkopolskich obiektów historycznych i współczesnych w skali 1:20. Przedstawione są tam ratusze, kościoły, grody, kamienice, pałace i wiejskie zagrody. Wystawa stale wzbogaca się o nowe eksponaty. Już teraz zobaczyć można: Pałac w Rogalinie, Mysią Wieżę, Biskupin, Kościół w Gieczu, Katedrę w Gnieźnie czy Stary Rynek w Poznaniu. Charakterystycznym elementem będzie Wstęga Czasu zwiedzania, na której turysta spotka ułożone chronologicznie najważniejsze atrakcje skansenu. Podziwiać będzie można zegar słoneczny na Placu Czasu, Świątynię Wody oraz Ścianę Czasu.

Podstawową funkcją skansenu ma być ukazanie struktury przestrzennej Szlaku Piastowskiego w jego dzisiejszym i częściowo historycznym kształcie. Skansen pełnić też będzie funkcję dydaktyczną - przewidziano w nim miejsce na różnorodne ekspozycje przedstawiające dawne i współczesne obyczaje oraz obrzędy, a także formy architektoniczne i przedmioty. A wszystko to po to, aby zaprezentować historię osadnictwa wielkopolskiego i kształtowanie się państwowości polskiej.

W bezpośrednim sąsiedztwie skansenu znajdą się obiekty gastronomiczne, handlowe i turystyczne (motele, hotele, pola campingowe).

 
Adres i informacje: Urząd Miasta i Gminy w Pobiedziskach, 62-010 Pobiedziska, ul. Kościuszki 4, tel. (061) 81 77 011, fax (061) 81 77 64.

Opracowano na podstawie: www.miniskansen.poznan.pl


POWIĄZANE

Pogoda w marcu i kwietniu nie rozpieszcza Polaków, jednak w innych częściach Eur...

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę