CTR_80917

Skansen Miniatur POBIEDZISKA

19 czerwca 2002

Skansen Miniatur powstał w 1998 roku w 950 rocznicę powstania Pobiedzisk. Jest to park z wyspami na wodzie, w którym ustawiane są makiety wielkopolskich obiektów historycznych i współczesnych w skali 1:20. Przedstawione są tam ratusze, kościoły, grody, kamienice, pałace i wiejskie zagrody. Wystawa stale wzbogaca się o nowe eksponaty. Już teraz zobaczyć można: Pałac w Rogalinie, Mysią Wieżę, Biskupin, Kościół w Gieczu, Katedrę w Gnieźnie czy Stary Rynek w Poznaniu. Charakterystycznym elementem będzie Wstęga Czasu zwiedzania, na której turysta spotka ułożone chronologicznie najważniejsze atrakcje skansenu. Podziwiać będzie można zegar słoneczny na Placu Czasu, Świątynię Wody oraz Ścianę Czasu.

Podstawową funkcją skansenu ma być ukazanie struktury przestrzennej Szlaku Piastowskiego w jego dzisiejszym i częściowo historycznym kształcie. Skansen pełnić też będzie funkcję dydaktyczną - przewidziano w nim miejsce na różnorodne ekspozycje przedstawiające dawne i współczesne obyczaje oraz obrzędy, a także formy architektoniczne i przedmioty. A wszystko to po to, aby zaprezentować historię osadnictwa wielkopolskiego i kształtowanie się państwowości polskiej.

W bezpośrednim sąsiedztwie skansenu znajdą się obiekty gastronomiczne, handlowe i turystyczne (motele, hotele, pola campingowe).

 
Adres i informacje: Urząd Miasta i Gminy w Pobiedziskach, 62-010 Pobiedziska, ul. Kościuszki 4, tel. (061) 81 77 011, fax (061) 81 77 64.

Opracowano na podstawie: www.miniskansen.poznan.pl


POWIĄZANE

W kilku miastach Polski prowadzona jest kampania "Odpoczywaj na wsi". Jest to pr...

12 marca w Berlinie zakończyła się Międzynarodowa Giełda Turystyczna ITB, w któr...

Nowe możliwości promocji agroturystyki i turystyki wiejskiej. Zachęcamy wszystki...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę