informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Śmieci do segregacji

4 września 2003

Wysypiska śmieci znikną z krajobrazu Bieszczadów. Nowe polskie i europejskie prawo zmusza gminy do innego gospodarowania odpadami. Śmieci mają być na miejscu segregowane i prasowane, a dopiero potem ciężarówki wywiozą je na odległe wysypiska. Na przykład z Bieszczadów na Śląsk.

Już teraz w wielu bieszczadzkich miejscowościach można zobaczyć pojemniki do segregacji śmieci. Kupił je Powiatowy Fundusz Ochrony Środowiska. Gminy muszą się uporać z problemem odpadów i ścieków do 2008 roku. Bieszczadzcy samorządowcy już teraz się do tego przygotowują.

Gmina Lutowiska w ramach eksperymentu na pół roku wydzierżawiła na przykład maszynę do prasowania odpadów. Już teraz wiadomo też, że w Ustrzykach Dolnych, na terenie byłych zakładów drzewnych, powstanie ogromna sortownia i stacja przeładunku śmieci, wywożonych później w głąb kraju. Bieszczadzkie samorządy porozumiały się w tej sprawie z władzami Ustrzyk.


POWIĄZANE

Pogoda w marcu i kwietniu nie rozpieszcza Polaków, jednak w innych częściach Eur...

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę