informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Sudety Zachodnie nie są bezpieczne

26 czerwca 2002

Turyści w Sudetach Zachodnich nie mogą czuć się bezpiecznie, takiego zdania są pracownicy PTTK i GOPR.

Na znakowanie szlaków nie ma pieniędzy, na dodatek sprawę komplikuje przetargowa biurokracja. Pieniądze na znakowanie szlaków przekazuje Ministerstwo Gospodarki. Wykonawca musi być wyłoniony w drodze przetargu. Nie musi znać gór, wystarczy, że zaproponuje korzystną cenę.

W Sudetach Zachodnich jest 630 kilometrów szlaków turystycznych. Podzielono je na trzy odcinki. Każdego roku odnawia się jeden z nich. Dotychczas kosztowało to około 25 tysięcy złotych z czego PTTK otrzymało zaledwie 25 proc. tej kwoty.

Rzetelne oznakowanie szlaków turystycznych jest bardzo ważne. W górach bardzo łatwo jest zabłądzić, zdarza się to nawet najbardziej doświadczonym wędrowcom. Konsekwencje mogą być tragiczne.

Zaczęły się wakacje, miłośnicy górskich wędrówek na pewno nie zrezygnują z włóczenia się po źle oznakowanych szlakach. Można mieć tylko nadzieję, że nie dojdzie do tragedii.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę