aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Tanie wakacje

9 lipca 2002

Chcąc zorganizować sobie letni wypoczynek wcale nie musimy mieć pokaźnych funduszy. Wystarczy trochę pogłówkować, a można przeżyć wakacje marzeń.

Coraz większą popularnością cieszą się sporty ekstremalne. Z pewnością należy do nich wspinaczka wysokogórska. Okres letni to sezon kiedy wspinacze doskonalą swoje umiejętności pokonując prawdziwe skały. Są to ludzie młodzi, przeważnie studenci. W tym momencie nasuwa się pytanie: skąd oni maja na to pieniądze? Wiadomo polski student to biedny student. Biedny ale za to pomysłowy. Oto przykład na zorganizowanie sobie letniego wypoczynku.

W Polsce górscy wspinacze upodobali sobie szczególnie strome skaliste skały w Górach Sokolich koło Jeleniej Góry. Tamtejsze granitowe bloki uznawane są za mekkę polskiego alpinizmu. Na skalnych ścianach Sukiennic i Sokolika pierwsze kroki stawiali najsłynniejsi polscy himalaiści, jak: Wanda Rutkiewicz, Jerzy Kukuczko i Aleksander Lwow.

Wzrastająca popularność wspinaczki skałkowej sprawia, że coraz więcej okolicznych gospodarstw świadczy usługi noclegowe. Niektóre z nich nawet zakładają szkółki alpinistyczne. Studenci nie mają zbyt dużych wymagań, więc korzystają z usług gospodarstw agroturystycznych. Często płacą za noclegi i domowe obiadki własna pracą. Pomagają przy sianokosach, drobnych pracach remontowych itp. Ma to jeszcze jedną zaletę – nabierają tężyzny fizycznej nie tracąc pieniędzy w siłowniach.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę