informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Tatrzańskie święto

19 czerwca 2002

Na początku sierpnia rozpocznie się na Podhalu Święto Tatr. Imprezę organizuje starostwo tatrzańskie i Związek Podhalan, przy wsparciu wszystkich gmin tatrzańskich.

Rozpoczęcie obchodów nastąpi 5 sierpnia na Czarnej Górze pod repliką krzyża z Giewontu. W czasie imprezy przewidziano szereg atrakcji. W Białce Tatrzańskiej odbędzie się Wybór Harnasia Tatrzańskiego. Zaplanowano Święto Pstrąga w Białym Dunajcu i tradycyjne Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej. Odbędzie się też Tatrzański Maraton Rowerowy, Parada Wieków ulicami Zakopanego oraz Festyn Amerykański pod Gubałówką. 

Na Siwej Polanie u wylotu Doliny Chochołowskiej będzie miało miejsce spotkanie Euroregion bez granic, związane z otwarciem przejścia granicznego dla małego ruchu turystycznego na polanie Molkówka. Zapłonie Watra Tatrzańska i zagra zespół Siwy Dym. Pod Gubałówką na Jarmarku Tatrzańskim spróbować będzie można górskiego jadła, w tym oczywiście oscypków. Na zakończenie Święta Tatr pod skocznią aktorzy Teatru Witkacego wystawią Góralskie Bronowice.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę