dnikukurydzy_210818

Turystyczna pamiątka z regionu

10 marca 2006

Rozstrzygnięta została III edycja konkursu na Turystyczną Pamiątkę z Regionu. Konkurs organizowany przez Polską Organizację Turystyczną przy współudziale "Aktualności Turystycznych" i Małopolskiej Organizacji Turystycznej ma na celu wyróżnienie i popularyzację najbardziej atrakcyjnych i skutecznych marketingowo pamiątek symbolizujących regiony turystyczne Polski.

Zgłoszono 70 pamiątek, spośród których przyznano nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach:w kategorii wyrobów symbolizujących region, miejscowość lub lokalną tradycję,w kategorii artystycznych dzieł z lokalnym motywem i
w kategorii wytworów sztuki kulinarnej i regionalnych przysmaków o unikalnej recepturze.

Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Łowiczu zgłosił do konkursu twórczynię ludową, p. Krystynę Lis z Nowej Niespuszy w gm. Chąśno, która otrzymała wyróżnienie w kategorii artystycznych dzieł z lokalnym motywem – "Za wycinankę ażurową symbolizującą region łowicki".

Z regionu łódzkiego nagrodzony wyróżnieniem został jeszcze Urząd Miasta Zgierza – "Za Jeża z Miasta Zgierza", wykreowany symbol promocyjny miasta, inspirowany wierszem Wandy Chotomskiej ’’Przygody Jeża spod Miasta Zgierza’’.


POWIĄZANE

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...

"Odpoczywaj na wsi" - to projekt promujący turystykę wiejską wraz z dziedzictwem...

Mimo unijnych dopłat, które już w około 50 proc. składają się na ogólne dochody ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę