informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

W lasach już wiosna

24 marca 2003

W tym tygodniu rozpocznie się w lasach Nadleśnictwa Opole odnawianie drzewostanu i zalesianie terenów porolnych.

Na powierzchni 132 hektarów posadzonych zostanie 1,2 mln drzewek. Prace powinny zostać wykonane do końca kwietnia. Najwięcej, bo aż 740 tysięcy, posadzonych zostanie sadzonek sosny. Od wielu lat leśnicy sukcesywnie obsadzają liściastymi i iglastymi gatunkami drzew powierzchnie po zrębach i grunty pozyskane od Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa.

Chodzi o to, by zwiększyć odporność lasu na działania szkodników oraz wpływ zanieczyszczeń chemicznych powietrza. W Nadleśnictwie Opole sadzi się też owocujące drzewka śliwy, wiśni ptasiej, kasztanowca oraz krzewy dzikiej róży, derenia i bzu czarnego. Nadleśnictwo ma dwie szkółki: w Zawadzie i Dąbrowie. Nie musi więc kupować sadzonek. Tylko nieliczne gatunki sprowadza z innych okolic.

Każdego roku, mimo wykonywania planów wyrębu lasu, zniszczeń wynikłych po pożarach i szkód spowodowanych przez wiatry, przybywa terenów zalesionych i odnowionych. W minionych dziesięciu latach lasy Nadleśnictwa Opole powiększyły swój obszar o ponad 300 hektarów.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę