informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Wodny wyciąg narciarski

28 czerwca 2004

Nad zalewem w podlubelskich Zemborzycach znajduje się wyciąg dla narciarzy szusujących po wodzie. Jest to jedyny tego typu wyciąg w Polsce, na którym rozgrywać można zawody rangi międzynarodowej.

Wprawdzie amatorzy Mazur uważają, że to świętokradztwo bo... "motorówka ponad wszystko" - to maszyna z Lublina ma coraz więcej zwolenników - nie tylko w kraju ale i za granicą.

Wyciąg posiada system regulacji prędkości, którą można dostosowywać do umiejętności narciarzy. Osoby uczące się pływają ze stała, minimalną prędkością, natomiast w czasie zawodów wyciąg osiąga prędkość 60 km/h. Z urządzenia może korzystać każdy, kto umie pływać.

Druga taka maszyna w Polsce znajduje się na Mazurach. Na świecie jest 37 takich wyciągów, z czego najwięcej w Niemczech.


POWIĄZANE

Pogoda w marcu i kwietniu nie rozpieszcza Polaków, jednak w innych częściach Eur...

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę