informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Wyspane misie

25 marca 2003

W Bieszczadach, po ponad czterech miesiącach zimowego snu, obudziły się niedźwiedzie – poinformował zastępca nadleśniczego w Lutowiskach Tadeusz Zając.

Pierwsze ślady niedźwiedzia zauważyłem w poniedziałek w Tworylnym. Należały do dorosłego osobnika. W tym roku misie spały wyjątkowo długo, bo ponad cztery miesiące – powiedział Zając. Dodał, że po raz pierwszy od wielu lat nie skorzystały ze styczniowej odwilży, żeby wyjść z gawr.

Przyczyną takiego zachowania drapieżników była wyjątkowo śnieżna i mroźna zima. Zresztą w Tworylnym, gdzie natrafiłem na ślady, nadal leży około 60 cm śniegu – podkreślił zastępca nadleśniczego. W ubiegłym roku bieszczadzkie niedźwiedzie opuściły gawry na początku lutego, a rok wcześniej nie spały jeszcze na początku stycznia.

W Bieszczadach bytuje ok. 90 niedźwiedzi brunatnych. Są wszystkożerne, przez cały rok gromadzą zapasy energetyczne na zimę. Ważą ok. 300 kg, żyją do 50 lat. Należą do najbardziej niebezpiecznych drapieżników w Europie.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę