informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Za dużo bobrów

15 stycznia 2003

600 bobrów z województwa podlaskiego zostanie upolowanych przez myśliwych.

Mają zostać upolowane przez myśliwych na terenie woj. podlaskiego do końca lutego. Tak zadecydował minister ochrony środowiska.

Decyzje tę mają realizować myśliwi z okręgów łowieckich w Białymstoku, Łomży i Suwałkach. Jednak wcześniej muszą oni odbyć zakończone egzaminami specjalistyczne szkolenie. Ich zdaniem trudność w wykonaniu decyzji może polegać także w niezbyt fortunnym terminie odstrzałów – obecnie bobry przebywają w żeremiach i na powierzchni ziemi spotkać je można tylko sporadycznie.

W całym woj. podlaskim pogłowie tych zwierząt znacznie przekroczyło już pojemność siedlisk – np. tylko w b. woj. łomżyńskim występuje ich ponad tysiąc sztuk. Szkody powodowane w rolnictwie przez bobry rosną z każdym rokiem – w ub.r. z wnioskami o wypłatę odszkodowań wystąpiło kilkudziesięciu rolników.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę