informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Zakaz kąpieli w 6 kąpieliskach Warmii i Mazur

29 maja 2003

W sześciu kąpieliskach na Warmii i Mazurach tego lata nie będzie można się kąpać ani uprawiać sportów wodnych – zdecydowali po przebadaniu jakości wody inspektorzy sanepidu w Olsztynie.

Zakaz kąpieli obowiązuje w jeziorach Suskim w Suszu i Domowym w Szczytnie oraz nad Zalewem Wiślanym; w Nowej Pasłęce, Suchaczu, Tolkmicku i Fromborku – poinformowała kierowniczka działu higieny komunalnej olsztyńskiego sanepidu.

W Zalewie Wiślanym można się natomiast kąpać w Kadynach. Badania mikrobiologiczne i chemiczne prowadzone są w sezonie turystycznym co dwa tygodnie aż do 30 września. Obejmują kąpieliska zorganizowane, czyli prowadzone przez właściciela, który dba o porządek i czystość, oraz kąpieliska, w których kąpie się zwyczajowo miejscowa ludność.

W województwie warmińsko-mazurskim jest około 260 kąpielisk, w tym 70 zorganizowanych. Specjaliści przypominają, że nie wolno się kąpać także w porze kwitnienia jezior. Zakwit glonów to naturalne oczyszczenie się zbiornika wodnego, trwające 3-4 dni. Kąpiel w kwitnącym zbiorniku może grozić zmianami na skórze, na przykład pokrzywką, a w razie napicia się wody – chorobą układu pokarmowego. Niedyspozycja zależy od stopnia wrażliwości organizmu człowieka. Kwitnące jezioro łatwo poznać po kolorze wody: atramentowym albo zielonym, zależnie od gatunku kwitnących glonów – mówią specjaliści.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę