informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Zakaz kąpieli w Jeziorach Turawskich

9 lipca 2003

Z powodu kwitnienia sinic sanepid zakazał kąpieli w Jeziorach Turawskich na Opolszczyźnie. W tym roku glony zaatakowały wcześniej niż zwykle. Prawdopodobnie sprawiły to czerwcowe upały.

Teraz jednak od kąpieli turystów odstraszają nie tyle sinice, co opady deszczu. Turawa to popularne miejsce wypoczynku opolan, ale także turystów spoza województwa. Na razie jednak aura nie sprzyja wodnym kąpielom. Pada deszcz i jest chłodno. Turyści więc przeczekują złą pogodę w domkach letniskowych.

Jak się okazuje, mało kto wie chyba o zakazie sanepidu. Część urlopowiczów, z którymi rozmawiał reporter RMF, nawet nie zauważyło glonów w zbiornikach. Twierdzili nawet, że woda jest czystsza niż zazwyczaj.

Wprawdzie na brzegu nie widać zdradliwych glonów, woda jest w miarę czysta i nie czuć nieprzyjemnego gnilnego zapachu. Ale trzeba pamiętać, że kąpiel w takiej wodzie może spowodować dolegliwości skórne. Bardzo niebezpieczne może się także okazać zachłyśnięcie się brudną wodą.

Problem kwitnienia Jezior Turawskich powtarza się co roku. Powołano tam nawet stowarzyszenie na rzecz ratowania akwenów.


POWIĄZANE

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...

12 placówek agroturystycznych zostało we wtorek laureatami konkursu "Na wsi najl...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę