aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Zielone Lato dla Kurpiów

23 października 2003

Gospodarstwo agroturystyczne Elżbiety i Mirosława Żebrowskich z Wydmus koło Myszyńca zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie, pokonując około pięciuset innych gospodarstw. Właściciele zdobyli I nagrodę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Ogólnopolskim Konkursie Agroekoturystycznym „Zielone Lato 2003”.

Zwycięzców wyłoniono spośród 500 właścicieli gospodarstw agroturystycznych w całym kraju. W ścisłym finale znalazło się zaś gospodarstw. 

Gospodarstwo Agroturystyczne „Ela” ma na swoim koncie także inne sukcesy. W edycji 2002 zdobyli II miejsce w ogólnopolskim plebiscycie „Gościnny Próg” organizowany przez redakcję miesięcznika „Poznaj Swój Kraj” w kategorii gospodarstwo agroturystyczne. Gościnność gospodarzy została też doceniona przez realizatorów programu TVP, pierwszą nagrodą „Pochwały Pawła Pochwały” w 2002 roku. Jednak do tej pory największym wyróżnieniem jest nagroda ministra. 

Bardzo lubimy gości – mówi Elżbieta Żebrowska. – To klucz naszego sukcesu. 
Na gości w Wydmusach czeka pięć pokoi z piętnastoma miejscami. Są także cztery łazienki tylko do dyspozycji odwiedzających, a także kuchnia. 

Atutem gospodarstwa jest domowa kuchnia. Bowiem gospodyni bardzo lubi gotować, a jej potrawy są nagradzane na okolicznościowych konkursach. Turyści więc mogą liczyć na miód z własnej pasieki i domowe przysmaki. Gospodarstwo przyjmuje gości przez cały rok. 
Przypomnijmy – to już kolejni zwycięzcy tego typu konkursów z rejonu Kurpiowszczyzny. Taką nagrodą mogą też pochwalić się Ewa i Adam Krzyżewscy z Lipnik.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę