informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Znów pożary nad Biebrzą

20 września 2002

Pożar około 10 hektarów suchych traw i trzcin porastających torfowiska w okolicach wsi Burzyn i Mocarze (podlaskie) gaszą pracownicy Biebrzańskiego Parku Narodowego – poinformował dzisiaj (tj. 20.09) nadleśniczy Włodziemierz Wróblewski.

Strażnicy mówią, że przyczyną pożaru może być podpalenie. Podejrzewają, że sprawca przepłyną łodzią Biebrzę i podłożył ogień na drugim jej brzegu, około pół kilometra od rzeki.

Jest to kolejny w ostatnich tygodniach pożar torfowisk niskich na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego, największego w Polsce obszaru chronionego. W dalszym ciągu nie gaśnie torf tlący się pod powierzchnią gruntu w okolicach Biel Suchowolskich, gdzie – według strażaków – pożar objął 720 hektarów powierzchni i jest największym w tym miejscu od trzydziestu lat.


POWIĄZANE

Pogoda w marcu i kwietniu nie rozpieszcza Polaków, jednak w innych częściach Eur...

Odkrywanie lokalnej kuchni jest bez wątpienia jednym z najprzyjemniejszych aspek...

W tym roku przypada 20. rocznica powstania Stowarzyszenia Roter Hahn (tłum. niem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę