aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Żyj z przyrodą w zgodzie

25 kwietnia 2003

Uczniowie z ponad trzydziestu szkół podstawowych z powiatów: brzeskiego i tarnowskiego rywalizowali wczoraj w konkursie wiedzy przyrodniczej. Tym razem tematem przewodnim konkursu było hasło ,Żyj z przyrodą w zgodzie".

W tym roku, najpierw przez eliminacje szkolne, później gminne i wreszcie na szczeblu powiatowym, przez konkurs przewinęło się ponad 700 uczniów z blisko 70 szkół w regionie. Chcieliśmy zainteresować dzieci światem, jego różnorodnością, bogactwem i pięknem. Uwrażliwić na piękno przyrody, wyjaśnić zależności istniejące w środowisku przyrodniczym – mówi Anna Suchan, doradca metodyczne w Samorządowym Centrum Edukacji, koordynatorka konkursu. Często najmłodsi przechodzą obojętnie obok unikalnych zjawisk przyrody. Nie zauważają, albo nie chcą widzieć tego co, wyróżnia nasz region.

Wczoraj poza pisaniem testu uczestnicy konkursu mieli okazję zobaczyć wystawę fotograficzną ,Flora i fauna Pogórza" oraz zapoznać się z prezentację multimedialną przygotowaną przez pracowników Parków Krajobrazowych Pogórza, którzy wspólnie z Nadleśnictwem Gromnik patronowali konkursowi.

Interesuję się przyrodą, czytam sporo książek na ten temat, lubię oglądać programy o zwierzętach i świecie roślin – mówi jedna z uczestniczek konkursu Ewelina Bryg z Zalasowej.

Konkurs wygrała Sylwia Bajorek z Rzepiennika Strzyżewskiego, drugi był Paweł Zych z Radłowa. Trzecią nagrodę przyznano Natalii Szatko ze Starych Żukowic, Katarzynie Krakowskiej z Zakliczyna oraz Marcinowi Gibasowi z Jadownik. Adam Barszczewski, Justyna Foszcz (obydwoje z Zalasowej) oraz Wojciech Żurawski z Rzuchowej nagrodzeni zostali czwartym miejscem.


POWIĄZANE

Rozpoczyna się II edycja konkursu „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turys...

Co  dziesiąte jabłko uprawiane w Europie pochodzi z Południowego Tyrolu, z tego ...

Włochy od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków, a Rzym, Mediolan...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę