aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Bank BGŻ BNP Paribas najlepszy dla rolnika

28 stycznia 2016
Bank BGŻ BNP Paribas najlepszy dla rolnika

Bank BGŻ BNP Paribas zajął pierwsze miejsce w rankingu Bank Najlepszy dla Rolnika 2016 przygotowanym przez agencję badawczą Martin&Jacob.

Banki biorące udział w rankingu były oceniane przez 1200 rolników w czterech kategoriach: ocena oferty bankowej, jakość obsługi, warunki lokalowe oraz opinia o banku. W sumie ocenie poddano 26 elementów w 26 bankach.

Z badania wynika, że współczesny rolnik ocenia atrakcyjność banku poprzez wysokość udzielonego kredytu, krótki czas oczekiwania na decyzję kredytową, a także dostęp do bankowości internetowej. Mniej istotny jest dla niego np. dostęp do placówek bankowych.

- Wyniki badania potwierdzają naszą mocną pozycję lidera w obszarze Agrobiznesu. To wyróżnienie cieszy nas tym bardziej, że zostało ono przyznane przez klientów czyli osoby korzystające na co dzień z oferty banków. Aktualne wyniki finansowe wskazują, że nasza oferta w pełni odpowiada na oczekiwania klientów. Dlatego te badania traktujemy bardzo poważnie. To dla nas pewnego rodzaju barometr świadczonych usług. Staramy się wyprzedzać potrzeby klientów, nieustannie poszukujemy nowych rozwiązań, które spełniają ich oczekiwania na każdym etapie prowadzonej przez nich działalności. Posiadamy już ponad 30 proc. udział w rynku kredytów dla sektora Agro - powiedział Bartosz Urbaniak, członek Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas, odpowiedzialny za obszar Bankowości MŚP i Agro. Nasza obecność w Grupie BNP Paribas, która z powodzeniem prowadzi działalność w tym segmencie na 5 kontynentach, daje jeszcze więcej nieosiągalnych do tej pory możliwości rozwoju obecnym i potencjalnym klientom, zwłaszcza w zakresie wsparcia dynamicznie rozwijającego się eksportu. Dzięki temu m.in. mogą oni korzystać z usług spółki BNP Paribas Leasing Solutions, która jest  światowym liderem w finansowaniu środków trwałych dla sektora rolnego – dodał B. Urbaniak.

Badanie zrealizowane zostało przy użyciu metody ilościowej (technika CAWI) i jakościowej (czaty z rolnikami). W pierwszej kolejności respondenci mieli wskazać te elementy w ramach standardowo wybranych obszarów do badania bankowości, które są wg nich istotne. W badaniach ilościowych rolnicy oceniali wyróżnione wcześniej elementy. Skala ocen, jaką posługiwali się respondenci, to od 1 do 10, gdzie 1 była oceną najniższą, a 10 była przyznawana tym elementom, które zostały najlepiej ocenione.

Badanie zrealizowane zostało w listopadzie i grudniu 2015 roku.

Szczegóły: www.banknajlepszydlarolnika.pl

infowire.pl


POWIĄZANE

Przeważnie od kilku do kilkunastu procent taniej – tak zapowiada się najbliższy ...

W Afryce Północno-Zachodniej (kraje Maroka, Algierii, Tunezji) wg prognozy sprze...

Nieuczciwe praktyki wielkich zgranicznych sieci handlowych to nie tylko problem ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę