aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

ARiMR dostarczy rolnikom częściowo wypełnione wnioski o przyznanie płatności obszarowych

15 grudnia 2008

W wyniku przeprowadzonego przetargu nieograniczonego na wydruk i dostarczenie wniosków o przyznanie płatności obszarowych do placówek operatora pocztowego, ARiMR zawarła umowę z firmą ITELLA INFORMATION Sp. z o.o. Podpisana umowa dotyczy wydrukowania takich wniosków na trzy kolejne kampanie przyznawania płatności obszarowych tj. w latach 2009, 2010 i 2011.

Warunki zawarte w umowie określają między innymi, że do 15 marca przyszłego roku rolnicy, którzy ubiegali się o płatności w roku 2008, otrzymają wnioski spersonalizowane o przyznanie płatności obszarowych za 2009 r. wraz z instrukcją jego wypełnienia.

Takie wnioski, wysyłane corocznie, ułatwiają ubieganie się o przyznanie płatności, bo są częściowo wypełnione wraz z załącznikami graficznymi, na których oznaczone są działki ewidencyjne posiadane przez rolnika.

W 2009 roku po raz pierwszy wnioski będą również zawierały, poza danymi podmiotowymi rolnika oraz danymi dotyczącymi działek ewidencyjnych, dane dotyczące działek rolnych.

Informacje zamieszczone w tych wnioskach będą pochodziły z dokumentów, które rolnik składał w poprzednim roku.

Rolnicy, którzy w 2009 roku będą po raz pierwszy składali wnioski o przyznanie płatności obszarowych, niewypełnione formularze wniosków będą mogli pozyskać ze strony internetowej ARiMR lub z biur powiatowych i oddziałów regionalnych ARiMR.

Dotychczas Agencja zawierała umowy na wydrukowanie i dostarczenie do rolników wniosków spersonalizowanych o przyznanie płatności obszarowych tylko na jeden rok. Obecnie, po wprowadzeniu w latach ubiegłych nowych rodzajów płatności takich jak, płatność zwierzęca wprowadzona w 2007 r., czy obowiązujące od 2008 roku płatność do pomidorów i dopłata do uprawy owoców miękkich, można się spodziewać, że zmiany dotyczące płatności obszarowych zostały już zakończone. Wobec tego ARiMR mogła zawrzeć umowę na wydrukowanie wniosków personalizowanych o przyznanie płatności obszarowych na kolejne trzy lata. Całkowity kosz takiej umowy wyniesie nie więcej niż 7,378 mln zł i uzależniony będzie od faktycznie wydrukowanej liczby dokumentów.


POWIĄZANE

Do 31 maja 2022 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje w...

31 maja 2022 r. mija podstawowy termin na ubieganie się o przyznanie płatności b...

Trwa przyjmowanie wniosków o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW za 2022 r...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę