CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

ARiMR wkrótce zacznie podpisywać umowy o przyznanie pomocy finansowej na modernizację gospodarstwa rolnych

22 grudnia 2015

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpocznie od 3 września br. realizowanie procedur umożliwiających podpisywanie umów z rolnikami, którzy w 2007 r. złożyli wnioski o przyznanie pomocy finansowej na „Modernizację gospodarstw rolnych”. Wnioski rolników, które przeszły pozytywnie wstępną weryfikację, zostaną poddane dalszej ocenie, która w wypadku pozytywnego wyniku umożliwi podpisanie umowy o dofinansowania inwestycji środkami z PROW 2007-2013.

Wnioski na modernizację gospodarstw rolnych były przyjmowane od 9 listopada 2007 r. Rolnicy w skali kraju złożyli ponad 18,3 tys. takich wniosków ubiegając się łącznie o dofinansowanie w wysokości 2,3 mld zł. Limit środków finansowych przewidzianych do wykorzystania w ubiegłorocznym naborze wniosków pozwoli zrealizować wszystkie zaplanowane przedsięwzięcia, o ile wnioski złożone przez rolników przejdą pozytywnie całą procedurę przyznania pomocy finansowej. Wnioski rozpatrywane są zgodnie z kolejnością ich złożenia, a pomoc finansowa udzielona przez Agencję, może pokryć od 40% do 75% kosztów kwalifikowanych, które poniesie rolnik na zrealizowanie inwestycji przewidzianej w złożonym wniosku. Jeden beneficjent może otrzymać maksymalne wsparcie w wysokości do 300 tys. zł w całym okresie realizacji PROW 2007-2013.

Pierwszą grupą beneficjentów z którą ARiMR podpisała umowy o przyznanie pomocy finansowej byli rolnicy realizujący inwestycje w ramach tzw. dyrektywy azotanowej. ARiMR zawarła z takimi beneficjentami 133 umowy na realizację inwestycji związanych z przechowywaniem nawozów organicznych i innymi przedsięwzięciami chroniącymi środowisko przed zanieczyszczeniami azotanowymi pochodzenia rolniczego. Pieniądze, które otrzymają rolnicy w formie refinansowania, mogą zwrócić do 75% kosztów poniesionych na realizację takich przedsięwzięć.

 


POWIĄZANE

Na wniosek ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, Komisja Europejska opracowała...

Do 29 czerwca br. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła ro...

Wszystkie dopłaty bezpośrednie za 2016, także rolno-środowiskowo-klimatyczne za ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę