Już trzy czwarte rybaków otrzymało rekompensaty za tymczasowe zawieszenie połowów

22 grudnia 2008

Do czwartku, 18 grudnia, ARiMR przekazała na konta bankowe 557 armatorów statków rybackich blisko 44 mln zł z tytułu rekompensat za tymczasowe zawieszenie działalności połowowej. Oznacza to, że już trzy czwarte armatorów, spośród tych, z którymi Agencja podpisała umowy o przyznanie takich rekompensat, otrzymała należne im pieniądze z tego tytułu. Takie umowy podpisano do wtorku z 713 armatorami statków rybackich, na kwotę prawie 54,4 mln zł.

Do ARiMR zgłaszają się nadal armatorzy statków rybackich, którzy chcą podpisać z Agencją umowy o przyznanie rekompensat za tymczasowe zawieszenia działalności połowowej.

Większość rybaków zainteresowanych otrzymaniem rekompensat za zawieszenie działalności połowowej ma już podpisane umowy z ARiMR. Umowy można podpisywać do końca tego roku w siedzibach trzech Oddziałów Regionalnych: Pomorskim, Zachodniopomorskim i Warmińsko-Mazurskim.

Środki finansowe na rekompensaty w ramach „Pomocy publicznej z tytułu tymczasowego zaprzestania połowów” pozwalają zawrzeć umowy ze wszystkimi armatorami, którzy nie będą prowadzić połowów w okresie dowolnie wybranych 60 dni w okresie od 1 października do 31 grudnia 2008.


POWIĄZANE

Kampania składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z...

Kampania składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z...

Kampania składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę