Agrolok_10818

Już trzy czwarte rybaków otrzymało rekompensaty za tymczasowe zawieszenie połowów

22 grudnia 2008

Do czwartku, 18 grudnia, ARiMR przekazała na konta bankowe 557 armatorów statków rybackich blisko 44 mln zł z tytułu rekompensat za tymczasowe zawieszenie działalności połowowej. Oznacza to, że już trzy czwarte armatorów, spośród tych, z którymi Agencja podpisała umowy o przyznanie takich rekompensat, otrzymała należne im pieniądze z tego tytułu. Takie umowy podpisano do wtorku z 713 armatorami statków rybackich, na kwotę prawie 54,4 mln zł.

Do ARiMR zgłaszają się nadal armatorzy statków rybackich, którzy chcą podpisać z Agencją umowy o przyznanie rekompensat za tymczasowe zawieszenia działalności połowowej.

Większość rybaków zainteresowanych otrzymaniem rekompensat za zawieszenie działalności połowowej ma już podpisane umowy z ARiMR. Umowy można podpisywać do końca tego roku w siedzibach trzech Oddziałów Regionalnych: Pomorskim, Zachodniopomorskim i Warmińsko-Mazurskim.

Środki finansowe na rekompensaty w ramach „Pomocy publicznej z tytułu tymczasowego zaprzestania połowów” pozwalają zawrzeć umowy ze wszystkimi armatorami, którzy nie będą prowadzić połowów w okresie dowolnie wybranych 60 dni w okresie od 1 października do 31 grudnia 2008.


POWIĄZANE

UOKiK w tym tygodniu wszczął postępowanie przeciw spółce T.B. Fruit Polska - pod...

UOKiK informuje: - Konsumenci z Podkarpacia zapłacili 10,50 zł za kilogram malin...

Założona przez byłych działaczy Samoobrony Partia Chłopska (PCh) rozmawia "z wię...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę