aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Trzeba uzupełnić

30 maja 2007
Tylko dwa dni na uzupełnienie dokumentów. Tyle czasu na dostarczenie odpowiednich zaświadczeń zostało rolnikom, którzy ubiegają się o tak zwane płatności energetyczne. Agencja Restrukturyzacji będzie je przyjmować do 11 czerwca, ale każdy dzień zwłoki po 31 maja to strata.

O dodatkowe płatności do uprawy roślin energetycznych, ubiega się ponad 8 tysięcy rolników. Przewidywana stawka dopłat to 45 euro na hektar. Aby je dostać trzeba jednak spełnić szereg warunków.

Radosław Iwański rzecznik prasowy ARiMR: - Podstawowym warunkiem, żeby uzupełnić płatność energetyczną musi być zawarta umowa z podmiotem skupującym lub też z pierwszą jednostką przetwórczą, która została zatwierdzona przez ARR.

Często dostarczane przez rolników zaświadczenia dotyczące skup roślin energetycznych są niekompletne. Nie wszyscy plantatorzy mają podpisane umowy z podmiotami zatwierdzonymi przez Agencję Rynku Rolnego. A to nie jedyne dokumenty, które rolnicy powinni dostarczyć do powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji. Wielu do tej pory czeka na tak zwane załączniki graficzne.

- Mapy nie doszły do tej pory w ogóle, a miało to być przed 15 maja wszystko zamknięte, a do dziś, to jest koniec maja, tez nie doszły jeszcze mapy. – mówi rolnik z Rawy Mazowieckiej

Aby nie tracić dopłat rolnik złożył sam wniosek przed 15 maja. To jednak nie wystarczy bo bez mapek Agencja nie może rozpocząć rozpatrywania dokumentów.

- Jakbym czekał na to przyjście to bym nie złożył wniosku w ogóle bo nie zmieściłbym się w czasie, a teraz bym miał odsetki ponieważ odcinane są procenty. – dodaje rolnik.

Rolnicy, którzy do tej pory nie otrzymali załączników graficznych nie mają już na co czekać. Bo na dostarczenie ich do Agencji mają czas do końca maja.

- Rolnicy, którzy nie otzymali mapek załączników graficznych mają się zgłosić do Biura Powiatowego i tam zostaną te wnioski uzupełnione. – dodaje Radosław Iwański

Do tej pory do Agencji restrukturyzacji wpłynęło ponad milion 200 tysięcy wniosków. Dokumenty można jeszcze składać, ale każdy dzień zwłoki to o 1% płatności mniej.

POWIĄZANE

Do 31 maja 2022 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje w...

31 maja 2022 r. mija podstawowy termin na ubieganie się o przyznanie płatności b...

Trwa przyjmowanie wniosków o płatności bezpośrednie i obszarowe z PROW za 2022 r...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę