Adama_poleposition_15.03_30.04

Dynamicznie rosnąca STADA Polska z nową dyrektor generalną

15 września 2020
Dynamicznie rosnąca STADA Polska z nową dyrektor generalną

• Paulina Romaniszyn została dyrektor generalną STADA Polska. Do tej pory obejmowała stanowisko country managera w firmie Accord Healthcare, a wcześniej eksponowane stanowiska w takich firmach jak Sandoz, Abbott, Boehringer Ingelheim.
• Romaniszyn pokieruje strategią rozwoju STADA w Polsce. Firma posiada szerokie portfolio leków na receptę, produktów bez recepty oraz suplementów diety.
• – Niezmiernie się cieszę, że Paulina Romaniszyn pokieruje oddziałem STADA w Polsce. który jest ważnym rynkiem farmaceutycznym w Europie. Jej wiedza i determinacja pozwolą na sprawną realizację strategii rozwoju naszej firmy – mówi Dyrektor STADA ds. rynków europejskich Steffen Wagner.
• - Widzę w firmie STADA ogromny potencjał - jest aktywna w wielu kluczowych i przyszłościowych dla medycyny obszarach i ma profesjonalny zespół najlepszych specjalistów, z którymi mogę postawić sobie dzisiaj ambitny cel, aby w ciągu najbliższych kilku lat wprowadzić STADA do pierwszej dziesiątki największych firm farmaceutycznych specjalizujących się w sprzedaży leków generycznych w Polsce, i osiągnąć dwucyfrowy wzrost sprzedaży – mówi nowa dyrektor generalna STADA Polska, Paulina Romaniszyn.

Bad Vilbel, 14 września 2020 r. – Do zespołu STADA Arzneimittel dołączyła Paulina Romaniszyn, która od 7 września zajmuje stanowisko dyrektor generalnej polskiego oddziału spółki. Wcześniej pełniła podobną funkcję w firmie Accord Healthcare, w której odpowiadała za rozwój przedsiębiorstwa i odbudowę pozycji w Polsce. Posiada 23 letnie doświadczenie w branży farmaceutycznej.
W STADA Poland Romaniszyn będzie nadzorować szeroką ofertę produktów w wielu obszarach terapeutycznych – od leków biopodobnych, poprzez leki na receptę, po produkty dostępne bez recepty i suplementy diety.
W sektorze produktów OTC (dostępnych bez recepty) STADA Poland zwiększyła swój udział w lokalnym rynku blisko dwukrotnie, niedawno przejmując od GlaxoSmithKline preparaty Orofar i Cholinex oraz zawierający okserutynę Venoruton, stosowany w leczeniu niewydolności żylnej kończyn dolnych. Wspomniane marki, a także suplementy diety, takie jak Sinulan Forte – preparat pochodzenia roślinnego wspomagający prawidłowe funkcjonowanie górnych dróg oddechowych przejęty wraz z firmą Walmark – uzupełniają bogatą ofertę produktów bez recepty dostępnych w Polsce, takich jak Nizoral, Itami, Oilatum, Lactostad, Hedrin, Elmetacin, Mobilat, Hirudoid, Snup, ViraSoothe czy Xalgin.
STADA realizuje ambitne plany rozwoju na polskim rynku leków generycznych w oparciu o rozbudowaną ofertę grupy, ze szczególnym uwzględnieniem leków przeciwbólowych. Wykorzystując szeroko zakrojony program badań nad lekami biopodobnymi opracowywanymi we współpracy m.in. z firmami Alvotech, mAbxience (Insud) i Xbrane, dąży do tego, aby zostać kluczowym graczem w segmencie leków biopodobnych.
– Niezmiernie się cieszę, że Paulina pokieruje oddziałem STADA w Polsce, która jest istotnym rynkiem farmaceutycznym w Europie. Jej wiedza i determinacja pozwolą zrealizować strategię rozwoju naszej firmy – komentuje dyrektor STADA ds. rynków europejskich Steffen Wagner.
Paulina Romaniszyn pracowała w wiodących firmach farmaceutycznych na polskim rynku, zajmując kluczowe stanowiska i wnosi do STADA Poland ogromne doświadczenie zarówno w sektorze szpitalnym, w tym w zakresie leków biopodobnych, takich jak filgrastym i pegfilgrastym mających zastosowanie w onkologii, a także w segmentach leków generycznych i produktów OTC. W przeszłości udowodniła, że potrafi tworzyć strategie marketingu i sprzedaży, z sukcesem wprowadzała produkty na nowy rynek, a także kierowała zespołami interdyscyplinarnymi.
– Cieszę się, że dołączyłam do firmy STADA, która specjalizuje się w segmencie leków generycznych i produktów OTC w Europie – wyjaśnia Paulina Romaniszyn. – Dysponując ofertą i programem badań w Polsce, mamy doskonałe warunki do realizacji nie tylko wizji rozwoju STADA, ale także naszej misji, jaką jest troska o zdrowie ludzi jako zaufany partner. Moim celem jest dalszy dynamiczny rozwój firmy poprzez wprowadzenie nowych obszarów terapeutycznych i zwiększanie liczby produktów w naszym portfolio. Stawiamy na rozwój leków biopodobnych, a jeśli chodzi o obszary to chcemy budować ofertę produktów onkologicznych, poszerzać portfolio w zakresie leczenia bólu, zwiększać ofertę leków stosowanych w zaburzeniach ośrodkowego układu nerwowego, urologii, w chorobach układu sercowo-naczyniowego, oraz antybiotyków. Widzę w firmie STADA ogromny potencjał - jest aktywna w wielu kluczowych i przyszłościowych dla medycyny obszarach i ma profesjonalny zespół, z którym mogę postawić sobie dzisiaj ambitny cel, aby w ciągu najbliższych kilku lat wprowadzić STADA do pierwszej dziesiątki największych firm farmaceutycznych specjalizujących się w sprzedaży leków generycznych w Polsce i osiągnąć dwucyfrowy wzrost sprzedaży.
***
O spółce STADA Arzneimittel AG
Spółka STADA Arzneimittel AG z siedzibą w Bad Vilbel (Niemcy) realizuje strategię opartą na dwóch filarach: produktach generycznych, w tym lekach specjalistycznych, a także produktach dostępnych bez recepty. Firma sprzedaje produkty w około 120 krajach świata. W roku finansowym 2019 skorygowana wielkość sprzedaży Grupy wyniosła 2 608,6 mln euro, a skorygowany wynik finansowy przed odsetkami, opodatkowaniem, deprecjacją i amortyzacją (EBITDA) – 625,5 mln euro. W dniu 31 grudnia 2019 r. STADA zatrudniała 11 100 osób na całym świecie.


POWIĄZANE

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłosiła XX edycję Programu Stypendiów Po...

Podczas VII Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych VI kadencji ponownie zgłosz...

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, realizując wniosek zgłoszony na Posiedzeniu...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę