aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

e-petrol.pl: kierowcy chwilowo mają powód do radości

9 sierpnia 2018
e-petrol.pl: kierowcy chwilowo mają powód do radości

Paliwa na stacjach potaniały – to pewne zaskoczenie dla rynku, biorąc pod uwagę ostatnie zmiany na rynku naftowym. Na uwagę zasługuje m.in. pożegnanie z 5-złotową granicą przez olej napędowy.

W tym tygodniu benzyna 95-oktanowa kosztuje 5,08 zł/l. Jest to wynik o grosz niższy niż przed tygodniem. Benzyna 98-oktanowa sprzedawana jest w średniej cenie 5,39 zł za litr, czyli o trzy grosze taniej niż w ubiegłą środę. W przypadku diesla mamy spadek do poziomu 4,99 zł/l. Potaniał także autogaz, który aktualnie sprzedawany jest w cenie 2,34 zł/l.

Najkorzystniej zatankować można w tym tygodniu w Wielkopolsce, gdzie średnia cena benzyny Pb95 wynosi 5,03 zł/l, a także na Dolnym Śląsku, gdzie diesel sprzedawany jest po 4,95 zł/l. Najtańszy autogaz odnotowaliśmy w tym tygodniu na Podlasiu – w cenie 2,30 zł/l. Przeciwny kraniec tabeli należy do województw podkarpackiego (Pb95 w cenie 5,12 zł/l) oraz kujawsko-pomorskiego (diesel w cenie 5,03 zł/l).

Miastem o najniższych cenach w tym tygodniu jest natomiast Łódź z cenami benzyny na poziomie 5,02 zł za litr i oleju napędowego – 4,92 zł/l. Autogaz w Łodzi także jest najtańszy ze wszystkich stolic wojewódzkich i kosztuje 2,25 zł/l. Najwięcej za tankowanie płacą kierowcy z Rzeszowa – Pb95 jest tam sprzedawane średnio po 5,16 zł/l oraz Białegostoku, gdzie cena diesla sięga 5,05 zł/l.

żródło:"Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A." www.e-petrol.pl


POWIĄZANE

W nowym sezonie na Ukrainie nasili się konkurencja pomiędzy przetwórcami a ekspo...

Kazachstan zwiększa import pszenicy i mąki pochodzenia rosyjskiego – podaje APK-...

W belgiskim sektorze trzody chlewnej w końcu nastąpił długo oczekiwany i bardzo ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę