e-petrol.pl: kierowcy chwilowo mają powód do radości

9 sierpnia 2018
e-petrol.pl: kierowcy chwilowo mają powód do radości

Paliwa na stacjach potaniały – to pewne zaskoczenie dla rynku, biorąc pod uwagę ostatnie zmiany na rynku naftowym. Na uwagę zasługuje m.in. pożegnanie z 5-złotową granicą przez olej napędowy.

W tym tygodniu benzyna 95-oktanowa kosztuje 5,08 zł/l. Jest to wynik o grosz niższy niż przed tygodniem. Benzyna 98-oktanowa sprzedawana jest w średniej cenie 5,39 zł za litr, czyli o trzy grosze taniej niż w ubiegłą środę. W przypadku diesla mamy spadek do poziomu 4,99 zł/l. Potaniał także autogaz, który aktualnie sprzedawany jest w cenie 2,34 zł/l.

Najkorzystniej zatankować można w tym tygodniu w Wielkopolsce, gdzie średnia cena benzyny Pb95 wynosi 5,03 zł/l, a także na Dolnym Śląsku, gdzie diesel sprzedawany jest po 4,95 zł/l. Najtańszy autogaz odnotowaliśmy w tym tygodniu na Podlasiu – w cenie 2,30 zł/l. Przeciwny kraniec tabeli należy do województw podkarpackiego (Pb95 w cenie 5,12 zł/l) oraz kujawsko-pomorskiego (diesel w cenie 5,03 zł/l).

Miastem o najniższych cenach w tym tygodniu jest natomiast Łódź z cenami benzyny na poziomie 5,02 zł za litr i oleju napędowego – 4,92 zł/l. Autogaz w Łodzi także jest najtańszy ze wszystkich stolic wojewódzkich i kosztuje 2,25 zł/l. Najwięcej za tankowanie płacą kierowcy z Rzeszowa – Pb95 jest tam sprzedawane średnio po 5,16 zł/l oraz Białegostoku, gdzie cena diesla sięga 5,05 zł/l.

żródło:"Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A." www.e-petrol.pl


POWIĄZANE

W kolejnych miesiącach pandemię uda się w dużym stopniu opanować, w 2021 roku go...

– Ten rok będzie szalenie ważny dla budowy farm wiatrowych na Bałtyku, będziemy ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę