aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Informowanie o wynagrodzeniu w ogłoszeniu dotyczącym pracy usprawni rekrutację

11 lutego 2016
Informowanie o wynagrodzeniu w ogłoszeniu dotyczącym pracy usprawni rekrutację

Konkretne informowanie kandydatów o zarobkach na etapie ogłoszenia rekrutacyjnego nie jest w Polsce powszechną praktyką. Zwykle pisze się tylko o „dobrej pensji” czy „fajnej płacy”. Tymczasem zwlekanie z podaniem wynagrodzenia powoduje często stratę czasu zarówno pracodawcy, jak i kandydata. A przecież otwarta i rzeczowa komunikacja pozwala na znalezienie odpowiednich pracowników.

Kandydat powinien możliwie szybko otrzymać informację o wynagrodzeniu oraz podstawowych warunkach współpracy. Firmie ułatwia to znalezienie właściwych pracowników, a kandydatom – pracy, jakiej oczekują. „Nie sądzę, aby brak informacji o wynagrodzeniu w ogłoszeniach o pracy wynikał z obaw polskich firm. Moim zdaniem jest to kwestia przyzwyczajenia. Zamieszczanie informacji o pensji w ogłoszeniach nie jest jednak powszechną praktyką także w krajach Europy Zachodniej, chociaż zdecydowanie częstszą niż u nas” – mówi serwisowi infoWire.pl Jarosław Kiełpinski, kierownik Działu Rozwoju Kadr w firmie Deichmann Obuwie.

Możliwie wczesne informowanie kandydata o warunkach pracy i zarobkach to również oszczędność czasu dla obu stron. „W naszej firmie proces rekrutacji rozpoczynamy od zamieszczenia ogłoszenia w internecie. W pierwszym etapie pytamy o predyspozycje i oczekiwania płacowe. Jeżeli podana kwota mieści się w naszych możliwościach finansowych, w odpowiedzi kandydat otrzymuje konkretną ofertę zarobków. Dzięki temu potencjalny pracownik ma szansę się zastanowić, czy takie warunki mu odpowiadają, jeszcze przed zaproszeniem na rozmowę rekrutacyjną” – podkreśla ekspert.

Rynek pracy będzie wywierał wpływ na sposób prowadzenia procesów rekrutacyjnych przez pracodawców. W konsekwencji komunikacja z kandydatami stanie się bardziej rzeczowa i jaśniejsza. Polskie firmy już odczuwają trudności ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Dlatego jeśli przedsiębiorca ma dobrze płatną ofertę pracy, powinien od razu informować o proponowanym wynagrodzeniu.

infowire.pl


POWIĄZANE

15 maja Zarząd Morskiego Portu Gdańsk oficjalnie poinformował o odwołaniu przeta...

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym mię...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę