aaa_TSW_2023
CTR_2023

300 najlepszych gospodarstw rolnych

28 listopada 2006

W siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, podczas konferencji ”Efektywne i towarowe gospodarstwa rolne szansą polskiego rolnictwa w świetle przewidywanych ustaleń WTO”, ogłoszono 21 listopada br. „Listę 300”.

Sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Kształtowania Ustroju Rolnego Henryk Kowalczyk, oraz Prezes Agencji Nieruchomości Rolnych Wacław Szarliński, wręczyli nagrody i wyróżnienia najlepszym gospodarstwom i przedsiębiorstwom rolnym powstałym na zrestrukturyzowanym Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa.

Laureatami XII rankingu Nowego Życia Gospodarczego „Lista 300” zostali ZR Siecieborowice Sp. z o.o., AG Agro-Mays Sanniki oraz GR Hulcze. W kategorii najlepsza jednoosobowa spółka ANR po raz kolejny zwyciężyła Stadnina Koni z Michałowa. W 2006 roku spośród 43 spółek strategicznych uczestniczących w rankingu 6 znalazło się w pierwszej pięćdziesiątce. Są to oprócz Stadniny Koni Michałów: Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego, Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim, Hodowla Zwierząt i Nasiennictwo Roślin Polanowice, Ośrodek Hodowli Zarodowej w Osieku oraz Danko Hodowla Roślin Choryń.

Minister Henryk Kowalczyk powiedział, że gospodarstwa towarowe odgrywają ważną rolę nie tylko w Polsce, ale również na rynku europejskim. Z kolei Prezes Wacław Szarliński, gratulując laureatom powiedział m.in., że wszyscy nagrodzeni, a także uczestnicy rankingu, to „wizytówka gospodarstw towarowych”, którzy są dowodem na to, że można dobrze gospodarować osiągając sukcesy w rolnictwie. Odnosząc się do przyszłych zadań Agencji podkreślił, że po okresie realizacji zadań prywatyzacyjno-socjalnych, Agencja będzie w większym stopniu uczestniczyła w zmianie struktury agrarnej w Polsce, z uwzględnieniem interesów ekonomicznych dzierżawców.

Konferencję wraz z Agencją Nieruchomości Rolnych zorganizowały: Federacja Związków Pracodawców-Dzierżawców i Właścicieli Rolnych, Krajowa Rada Izb Rolniczych, Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.


POWIĄZANE

Polskie mieszkania są dość skromne na tle standardów europejskich. Od lat konsek...

Kiedy zlikwidowano ulgę dla klasy średniej, niektórzy podatnicy na tym stracili....

Skrojony i uszyty na miarę 200-metrowy dom, zaprojektowany przez architektkę Agn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę