Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

300 najlepszych gospodarstw rolnych

28 listopada 2006

W siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, podczas konferencji ”Efektywne i towarowe gospodarstwa rolne szansą polskiego rolnictwa w świetle przewidywanych ustaleń WTO”, ogłoszono 21 listopada br. „Listę 300”.

Sekretarz stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Kształtowania Ustroju Rolnego Henryk Kowalczyk, oraz Prezes Agencji Nieruchomości Rolnych Wacław Szarliński, wręczyli nagrody i wyróżnienia najlepszym gospodarstwom i przedsiębiorstwom rolnym powstałym na zrestrukturyzowanym Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa.

Laureatami XII rankingu Nowego Życia Gospodarczego „Lista 300” zostali ZR Siecieborowice Sp. z o.o., AG Agro-Mays Sanniki oraz GR Hulcze. W kategorii najlepsza jednoosobowa spółka ANR po raz kolejny zwyciężyła Stadnina Koni z Michałowa. W 2006 roku spośród 43 spółek strategicznych uczestniczących w rankingu 6 znalazło się w pierwszej pięćdziesiątce. Są to oprócz Stadniny Koni Michałów: Kutnowska Hodowla Buraka Cukrowego, Ośrodek Hodowli Zarodowej w Kamieńcu Ząbkowickim, Hodowla Zwierząt i Nasiennictwo Roślin Polanowice, Ośrodek Hodowli Zarodowej w Osieku oraz Danko Hodowla Roślin Choryń.

Minister Henryk Kowalczyk powiedział, że gospodarstwa towarowe odgrywają ważną rolę nie tylko w Polsce, ale również na rynku europejskim. Z kolei Prezes Wacław Szarliński, gratulując laureatom powiedział m.in., że wszyscy nagrodzeni, a także uczestnicy rankingu, to „wizytówka gospodarstw towarowych”, którzy są dowodem na to, że można dobrze gospodarować osiągając sukcesy w rolnictwie. Odnosząc się do przyszłych zadań Agencji podkreślił, że po okresie realizacji zadań prywatyzacyjno-socjalnych, Agencja będzie w większym stopniu uczestniczyła w zmianie struktury agrarnej w Polsce, z uwzględnieniem interesów ekonomicznych dzierżawców.

Konferencję wraz z Agencją Nieruchomości Rolnych zorganizowały: Federacja Związków Pracodawców-Dzierżawców i Właścicieli Rolnych, Krajowa Rada Izb Rolniczych, Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.


POWIĄZANE

Od dziś rusza cyfryzacja procesu inwestycyjno-budowlanego w Polsce. Już teraz po...

Architekci z biura 81.WAW.PL zaprojektowali budynek, którego najważniejszą cechą...

W dniu 27 lipca 2020 r. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do Preze...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę