aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Forum Ekologiczne w Kołobrzegu

28 września 2015
W dniach 16–18 września 2015 r. w Kołobrzegu, odbyło się II Międzynarodowe Forum Ekologiczne zorganizowane przez Polską Fundację Ekologiczną we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Na forum obecny był również OT ANR w Szczecinie.

Szczeciński oddział przygotował stoisko targowe, które cieszyło się szczególnym zainteresowaniem osób poszukujących nieruchomości pod budownictwo mieszkaniowe i rekreację w Szczecinie i okolicach oraz w rejonach turystycznych województwa zachodniopomorskiego. Nie brakowało także zainteresowanych nieruchomościami pod działalność przemysłową, usługi i handel oraz gruntami pod budowę farm fotowoltaicznych.

Forum było także okazją do spotkania z dotychczasowymi partnerami Agencji, z którymi realizuje wiele wspólnych projektów. Współpraca z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz samorządami terytorialnymi zaowocowała m.in.: likwidacją mogilników i utylizacją eternitu, likwidacją i rekultywacją dzikich wysypisk czy też likwidacją samosiewów barszczu Sosnowskiego. Agencja wspiera inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii, przekazując grunty pod budowę ferm wiatrowych, uprawę roślin energetycznych (wierzba, trawa słoniowa), budowę biogazowni i wytwórni biopaliw. Agencja pomaga także społecznościom lokalnym przekazując samorządom nieodpłatnie grunty na realizację celów własnych czy też przekazując infrastrukturę techniczną towarzyszącą budownictwu mieszkaniowemu (kotłownie, ciepłownie, oczyszczalnie ścieków) i udzielając przy tym bezzwrotnej pomocy finansowej umożliwiającej jej remonty i modernizację.

Podczas forum Agencja uczestniczyła także w panelu pt. „Udział agencji rządowych w realizacji polityki ekonomicznej państwa”. Multimedialną prezentację poświęconą zagospodarowaniu gruntów Skarbu Państwa przez Agencję Nieruchomości Rolnych przedstawił Robert Zborowski, dyrektor OT ANR w Szczecinie.

Te wszystkie inicjatywy dowodzą, że Agencja wykonując swoje zadania statutowe, podejmuje wiele działań ekologicznych.

POWIĄZANE

Komitet Agrarny Rady Najwyższej Ukrainy poparł do rozpatrzenia w drugim czytaniu...

Polskie mieszkania są dość skromne na tle standardów europejskich. Od lat konsek...

Kiedy zlikwidowano ulgę dla klasy średniej, niektórzy podatnicy na tym stracili....


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę