Forum Ekologiczne w Kołobrzegu

28 września 2015
W dniach 16–18 września 2015 r. w Kołobrzegu, odbyło się II Międzynarodowe Forum Ekologiczne zorganizowane przez Polską Fundację Ekologiczną we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Na forum obecny był również OT ANR w Szczecinie.

Szczeciński oddział przygotował stoisko targowe, które cieszyło się szczególnym zainteresowaniem osób poszukujących nieruchomości pod budownictwo mieszkaniowe i rekreację w Szczecinie i okolicach oraz w rejonach turystycznych województwa zachodniopomorskiego. Nie brakowało także zainteresowanych nieruchomościami pod działalność przemysłową, usługi i handel oraz gruntami pod budowę farm fotowoltaicznych.

Forum było także okazją do spotkania z dotychczasowymi partnerami Agencji, z którymi realizuje wiele wspólnych projektów. Współpraca z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz samorządami terytorialnymi zaowocowała m.in.: likwidacją mogilników i utylizacją eternitu, likwidacją i rekultywacją dzikich wysypisk czy też likwidacją samosiewów barszczu Sosnowskiego. Agencja wspiera inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii, przekazując grunty pod budowę ferm wiatrowych, uprawę roślin energetycznych (wierzba, trawa słoniowa), budowę biogazowni i wytwórni biopaliw. Agencja pomaga także społecznościom lokalnym przekazując samorządom nieodpłatnie grunty na realizację celów własnych czy też przekazując infrastrukturę techniczną towarzyszącą budownictwu mieszkaniowemu (kotłownie, ciepłownie, oczyszczalnie ścieków) i udzielając przy tym bezzwrotnej pomocy finansowej umożliwiającej jej remonty i modernizację.

Podczas forum Agencja uczestniczyła także w panelu pt. „Udział agencji rządowych w realizacji polityki ekonomicznej państwa”. Multimedialną prezentację poświęconą zagospodarowaniu gruntów Skarbu Państwa przez Agencję Nieruchomości Rolnych przedstawił Robert Zborowski, dyrektor OT ANR w Szczecinie.

Te wszystkie inicjatywy dowodzą, że Agencja wykonując swoje zadania statutowe, podejmuje wiele działań ekologicznych.

POWIĄZANE

Pomysły partii na mieszkalnictwo są bardzo liczne, a branża deweloperska zwalnia...

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa udostępni w formie użyczenia rolnikom i byłym...

W siedzibie Oddziału Terenowego KOWR w Gorzowie Wielkopolskim, w obecności Zastę...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę