Adama_artemisgoltix_15.02-30.03

Uwaga na auta Volkswagena

7 lutego 2003

Volkswagen poinformował, że w niektórych autach produkowanych przez koncern mogą wystąpić problemy z prawidłowym funkcjonowaniem cewek zapłonowych. Według szacunków firmy wada ta może wystąpić ogółem w 850 tysiącach samochodów.

Dotyczy to marek Volkswagen, Audi, Seat i Skoda. 

Chodzi wyłącznie o samochody wyposażone w silniki benzynowe: 1,8T, V5, V6 i W8 montowane w samochodach produkowanych w latach modelowych 2001, 2002 i na początku roku 2003. Kłopoty z funkcjonowaniem zapłonu mogą pojawiać się zazwyczaj krótko po uruchomieniu zimnego silnika i charakteryzują się nierównomierną pracą na biegu jałowym lub częściowym zmniejszeniem mocy silnika. Kierowcę informuje o tym świecąca lampka kontrolna.

Jak poinformował Jerzy Krężlewski, dyrektor marketingu Kulczyk Tradex, importera volkswagenów i audi do Polski, posiadacze aut z wymienionymi wyżej silnikami, w których wystąpią problemy z niesprawnymi cewkami zapłonowymi, powinni się zgłosić do autoryzowanych stacji obsługi, gdzie cewki zostaną wymienione na koszt producenta.

Oczekiwani są również ci klienci, w samochodach których w autoryzowanych stacjach już wymieniono wadliwe cewki.

Natomiast czeska Skoda Auto nie planuje wezwania do przeglądu swoich samochodów, które mogą mieć wadę zapłonu, ale autoryzowani dealerzy bezpłatnie usuną defekt – poinformował Evzen Rauskopf, rzecznik prasowy firmy.


POWIĄZANE

Budowa domu jest ogromnym przedsięwzięciem, do którego należy podejść z wielkim ...

Jakie działki są najbardziej poszukiwane?

Prawie 1,1 mln złotych – tyle warte są grunty przeciętnego gospodarstwa rolnego ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę