Uwaga na auta Volkswagena

7 lutego 2003

Volkswagen poinformował, że w niektórych autach produkowanych przez koncern mogą wystąpić problemy z prawidłowym funkcjonowaniem cewek zapłonowych. Według szacunków firmy wada ta może wystąpić ogółem w 850 tysiącach samochodów.

Dotyczy to marek Volkswagen, Audi, Seat i Skoda. 

Chodzi wyłącznie o samochody wyposażone w silniki benzynowe: 1,8T, V5, V6 i W8 montowane w samochodach produkowanych w latach modelowych 2001, 2002 i na początku roku 2003. Kłopoty z funkcjonowaniem zapłonu mogą pojawiać się zazwyczaj krótko po uruchomieniu zimnego silnika i charakteryzują się nierównomierną pracą na biegu jałowym lub częściowym zmniejszeniem mocy silnika. Kierowcę informuje o tym świecąca lampka kontrolna.

Jak poinformował Jerzy Krężlewski, dyrektor marketingu Kulczyk Tradex, importera volkswagenów i audi do Polski, posiadacze aut z wymienionymi wyżej silnikami, w których wystąpią problemy z niesprawnymi cewkami zapłonowymi, powinni się zgłosić do autoryzowanych stacji obsługi, gdzie cewki zostaną wymienione na koszt producenta.

Oczekiwani są również ci klienci, w samochodach których w autoryzowanych stacjach już wymieniono wadliwe cewki.

Natomiast czeska Skoda Auto nie planuje wezwania do przeglądu swoich samochodów, które mogą mieć wadę zapłonu, ale autoryzowani dealerzy bezpłatnie usuną defekt – poinformował Evzen Rauskopf, rzecznik prasowy firmy.


POWIĄZANE

W TOP 10 wszystkich sześciu kategorii znalazły się łącznie aż 32 obiekty z nasze...

Koronawirus wystraszył klientów na rynku nieruchomości, przynajmniej chwilowo. W...

Płyty elewacyjne kojarzą się przede wszystkim jako rozwiązanie wykończeniowe dla...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę