aaa_TSW_2023
CTR_2023

Oddaj bankowi na miesiąc 10 tys. zł i kup sobie pizzę

3 marca 2016
Oddaj bankowi na miesiąc 10 tys. zł i kup sobie pizzę

Niecałe 26 zł – taką kwotę odsetek można uzyskać wpłacając 10 000 zł do banku na najlepszą miesięczną lokatę. O większy zysk będzie trudno, ponieważ banki w przypadku najwyżej oprocentowanych lokat wprowadzają istotne ograniczenia.

Najlepiej oprocentowanymi lokatami są oferty dostępne na krótkie terminy. Stawkę 4 proc. w skali roku, która jest jedną z najwyższych na rynku, można otrzymać w przypadku lokat zakładanych na okres jednego miesiąca. Banki wprowadzają jednak istotne ograniczenia, które nie pozwolą uzyskać z takiej lokaty więcej niż 26 zł odsetek. Przede wszystkim, dostępność wyżej oprocentowanej lokaty jest ograniczana kwotą maksymalną, jaką można do banku wpłacić. Jest to zazwyczaj 10 000 zł. Lepsze oferty często kierowane są też do klientów decydujących się założyć razem z lokatą także konto osobiste.

– Poza kwotowym, pojawia się też ograniczenie ilościowe. Banki dają jednemu klientowi możliwości założenia tylko jednej atrakcyjniejszej lokaty. Innym obostrzeniem, występującym w tych przypadkach, jest kierowanie oferty tylko do nowych klientów. Bank wyklucza w ten sposób możliwość odnowienia lub ponownego założenia danej lokaty na tych samych, atrakcyjniejszych warunkach – wyjaśnia Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz, redaktor Bankier.pl.

W najnowszym rankingu lokat Bankier.pl przedstawiono TOP5 ofert lokat jednomiesięcznych dla kwoty 10 000 zł w podziale na dwa warianty: oferty wymagające spełnienia dodatkowych warunków i propozycje banków bez takich ograniczeń. W obu przypadkach liderem zestawienia są oferty przygotowane przez Bank SMART. Jednak oferta nie wymagająca założenia konta w banku, wpłacenia nowych środków czy ograniczona kwotowo, nie pozwoli uzyskać w skali roku nawet 2 proc. odsetek. Średnie oprocentowanie pięciu  najlepszych lokat jednomiesięcznych bez dodatkowych warunków wynosi obecnie zaledwie 1,42 proc. w skali roku.

– Oprocentowanie lokat obecnie jest bardzo niskie. Oddając bankowi na miesiąc równowartość prawie 4 średnich pensji netto w najlepszym wypadku można uzyskać 26 zł zysku z odsetek. Za tę kwotę można zjeść w pizzerii jedną średnią pizzę z napojem. Dla porównania, gdybyśmy chcieli pożyczyć 10 tys. zł w banku na okres jednego miesiąca, to musielibyśmy mu oddać co najmniej 500 zł więcej. Lokata obecnie to dobry wybór tylko dla osób, które cenią sobie spokój – stwierdza Łukasz Piechowiak, główny ekonomista Bankier.pl.

Więcej na ten temat: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ranking-lokat-Bankier-pl-1M-marzec-2016-7329971.html

infowire.pl / bankier.pl


POWIĄZANE

W ciągu pierwszych 24 godzin od rozpoczęcia przejazdu pustych pojazdów towarowyc...

Amerykański koncern Cargill poinformował 1 grudnia, że sfinalizował przejęcie tr...

Zakład Budowy Wagonów Towarowych PJSC Kryukov jako pierwsze przedsiębiorstwo na ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę