BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Pieniądze na aktywizację bezrobotnych czekają

24 stycznia 2016
Pieniądze na aktywizację bezrobotnych czekają
zdj stockowe

Firmy szkoleniowe oraz agencje pracy mogą skorzystać z dofinansowania na aktywizację bezrobotnych. Okazuje się, że to właśnie one tworzą oferty najbardziej dostosowane do potrzeb pracodawców i poszukujących pracy.

Agencje zatrudnienia oraz firmy specjalizujące się w szkoleniach mogą przeznaczyć pieniądze z funduszy europejskich na przygotowanie stażów, szkoleń oraz całych procesów rekrutacyjnych dla osób mających trudności na rynku pracy. Jest to sytuacja, w której prywatna instytucja wykorzystuje takie same narzędzia, jakie mają publiczne służby zatrudnienia.

Firma korzystająca z dofinansowania może świadczyć szereg usług wspomagających aktywizację zawodową zwłaszcza osób, które nie przekroczyły 29 lat i mają status długotrwale bezrobotnych. „Mowa o organizacji szkoleń i stażów, przyznawaniu jednorazowych dotacji na założenie firmy oraz udzielaniu wsparcia pomostowego, czyli np. opłacaniu składek ubezpieczeniowych czy świadczeniu usług doradczych nie dłużej niż przez rok od momentu założenia działaności gospodarczej przez młodą osobę” – wyjaśnia w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl Małgorzata Łukaszewicz, członkini zarządu Fundacji Upstarter.

Istnieje również możliwość udzielania wsparcia osobom, które mają problemy na rynku pracy z powodu posiadania małego dziecka. Agencja zatrudnienia może pozyskać dotacje na organizację szkoleń i zapewnienie opieki nad dziećmi do trzeciego roku życia, np. przez założenie klubów dziecka i miniprzedszkoli.

„Pieniądze są efektywnie wykorzystywane dzięki współpracy firm komercyjnych z instytucjami publicznymi. Fundacje i stowarzyszenia wiedzą, jakie są realne potrzeby społeczeństwa, firmy potrafią optymalnie spożytkować każdą złotówkę, z kolei jednostki samorządu dostarczają infrastrukturę oraz informacje, w jaki sposób pomóc danej grupie” – podkreśla ekspertka.

infowire.pl


POWIĄZANE

W dalszym ciągu spada wolumen przewozów wagonów ze zbożem przez zachodnie przejś...

Wzrost światowych zapasów kukurydzy wywarł silną presję na ceny w ciągu ostatnic...

Branża mięsna w Polsce – sytuacja bieżąca i perspektywy – raport Banku Pekao Oto...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę