informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

200 tysięcy polskich rolników dostało dopłaty

27 grudnia 2005

Około 200 tysięcy rolników otrzymało już dopłaty bezpośrednie z Unii Europejskiej. Na ich konta Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przelała ponad 700 milionów złotych.

Rzeczniczka Agencji, Iwona Musiał, podkreśliła, że nie ma żadnych problemów z realizacją dopłat i prawdopodobnie wszystkie środki zostaną wypłacone przed terminem, czyli przed 30-tym czerwca. Już teraz naliczono płatności dla blisko pół miliona rolników. Po świętach one sukcesywnie przesyłane do Narodowego Banku Polskiego, który przeleje należne sumy na konta rolników.

Iwona Musiał zaznaczyła, że jako pierwsi pieniądze dostają ci rolnicy, którzy ponieśli znaczne straty finansowe spowodowane tegoroczną suszą. Taka jest decyzja rządu. Te dopłaty powinny pomóc poszkodowanym wyjść z trudnej sytuacji finansowej.

Od nowego roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna też wypłaty dla rolników, którzy gospodarują na terenach o niekorzystnych warunkach. Takich decyzji będzie wkrótce około 170 tysięcy. Rolnicy mogą uzyskać od 179 do 320 złotych za hektar. Wysokość sumy zależy od tego w jakich warunkach gospodarują.

Dopłaty bezpośrednie otrzyma półtora miliona rolników. Za każdy hektar dostaną ponad 500 złotych. Na tę sumę składa się dopłata bezpośrednia i dopłata do produkcji.


POWIĄZANE

Głosowanie w Komisji AGRI PE nad sprawozdaniem p. Ulriki Müller dotyczącym rozpo...

W odpowiedzi na pismo z 7 marca 2019 r. Zarządu KRIR realizujące wniosek zgłoszo...

Szanse dużych producentów działających na europejskim rynku na uniknięcie ogromn...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę