informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

40 mln zł na odnowę wsi i urządzenia melioracyjne na Warmii i Mazurach

16 stycznia 2006

Prawie 40 mln złotych ze środków Unii Europejskiej trafi na budowę świetlic i zagospodarowanie terenów zielonych na warmińsko-mazurskich wsiach, a także na inwestycje melioracyjne w tym regionie - poinformował PAP w czwartek marszałek Andrzej Ryński.

Regionalny Komitet Sterujący do spraw rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego rozdzielił unijne pieniądze, które mają dofinansować inwestycje w zakresie odnowy wsi, zachowania dziedzictwa kulturowego i modernizacji obszarów wiejskich.

Kwotą 18 mln złotych dofinansowane zostaną projekty dotyczące budowy i modernizacji świetlic wiejskich, domów kultury, chodników, boisk, terenów zielonych i kompleksów rekreacyjno-sportowych, budowy oświetlenia ulicznego oraz zagospodarowania centrum wsi.

Lista obejmuje 98 projektów, z których każdy zostanie w 80 procentach dofinansowany z Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej. Beneficjenci muszą dołożyć do inwestycji 20 proc. środków własnych.

Natomiast kwota 22 mln złotych z programu unijnego dotyczącego gospodarowania rolniczymi zasobami wodnymi przeznaczona została na 15 projektów dotyczących inwestycji w zakresie melioracji. Każdy projekt jest dofinansowywany przez UE w 80 proc., zaś budżet państwa dokłada 20 proc. do inwestycji.


POWIĄZANE

To już drugi rok, kiedy rolnicy składają wnioski o płatności obszarowe w wersji ...

W związku z pismami KRIR w sprawie zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie o...

Podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki spotkał się w czwartek z protestującymi prze...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę