40 mln zł na odnowę wsi i urządzenia melioracyjne na Warmii i Mazurach

16 stycznia 2006

Prawie 40 mln złotych ze środków Unii Europejskiej trafi na budowę świetlic i zagospodarowanie terenów zielonych na warmińsko-mazurskich wsiach, a także na inwestycje melioracyjne w tym regionie - poinformował PAP w czwartek marszałek Andrzej Ryński.

Regionalny Komitet Sterujący do spraw rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego rozdzielił unijne pieniądze, które mają dofinansować inwestycje w zakresie odnowy wsi, zachowania dziedzictwa kulturowego i modernizacji obszarów wiejskich.

Kwotą 18 mln złotych dofinansowane zostaną projekty dotyczące budowy i modernizacji świetlic wiejskich, domów kultury, chodników, boisk, terenów zielonych i kompleksów rekreacyjno-sportowych, budowy oświetlenia ulicznego oraz zagospodarowania centrum wsi.

Lista obejmuje 98 projektów, z których każdy zostanie w 80 procentach dofinansowany z Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej. Beneficjenci muszą dołożyć do inwestycji 20 proc. środków własnych.

Natomiast kwota 22 mln złotych z programu unijnego dotyczącego gospodarowania rolniczymi zasobami wodnymi przeznaczona została na 15 projektów dotyczących inwestycji w zakresie melioracji. Każdy projekt jest dofinansowywany przez UE w 80 proc., zaś budżet państwa dokłada 20 proc. do inwestycji.


POWIĄZANE

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, wystąpił 16 czerwca 2020 r. do Ministra Rol...

Bank Pocztowy uruchomił właśnie specjalną ofertę skierowaną do rolników, którzy ...

Jazda na rowerze stała się najpopularniejszą formą aktywnego spędzania czasu wol...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę