40 mln zł na odnowę wsi i urządzenia melioracyjne na Warmii i Mazurach

16 stycznia 2006

Prawie 40 mln złotych ze środków Unii Europejskiej trafi na budowę świetlic i zagospodarowanie terenów zielonych na warmińsko-mazurskich wsiach, a także na inwestycje melioracyjne w tym regionie - poinformował PAP w czwartek marszałek Andrzej Ryński.

Regionalny Komitet Sterujący do spraw rozwoju województwa warmińsko-mazurskiego rozdzielił unijne pieniądze, które mają dofinansować inwestycje w zakresie odnowy wsi, zachowania dziedzictwa kulturowego i modernizacji obszarów wiejskich.

Kwotą 18 mln złotych dofinansowane zostaną projekty dotyczące budowy i modernizacji świetlic wiejskich, domów kultury, chodników, boisk, terenów zielonych i kompleksów rekreacyjno-sportowych, budowy oświetlenia ulicznego oraz zagospodarowania centrum wsi.

Lista obejmuje 98 projektów, z których każdy zostanie w 80 procentach dofinansowany z Europejskiego Funduszu Orientacji i Gwarancji Rolnej. Beneficjenci muszą dołożyć do inwestycji 20 proc. środków własnych.

Natomiast kwota 22 mln złotych z programu unijnego dotyczącego gospodarowania rolniczymi zasobami wodnymi przeznaczona została na 15 projektów dotyczących inwestycji w zakresie melioracji. Każdy projekt jest dofinansowywany przez UE w 80 proc., zaś budżet państwa dokłada 20 proc. do inwestycji.


POWIĄZANE

Tylko do 29 lipca 2022 r. w ARiMR będzie można wnioskować o przyznanie pomocy na...

Jeszcze przez niecały tydzień – do 1 sierpnia 2022 r. – rolnicy mogą starać się ...

Zapał inwestorów w odnawialne źródła energii hamuje niestabilność polskiego praw...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę