aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

ARiMR przeznaczy 12,5 mln na odbudowę lasów

16 września 2004

Od 15 września tego roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) wprowadza program pod nazwą "Przywracanie potencjału produkcji leśnej zniszczonego naturalną katastrofą i/lub pożarem oraz wprowadzenie odpowiednich instrumentów zapobiegawczych".

Na jego realizację przeznaczono 12,5 mln euro. Wnioski będą przyjmować oddziały regionalne Agencji.

Nadleśnictwa Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe i prywatni właściciele lasów mogą uzyskać unijną pomoc finansową na odnowienie lasów, które uległy zniszczeniu w wyniku klęski żywiołowej - poinformowała ARiMR we wtorkowym komunikacie.

Dofinansowaniem mogą być objęte projekty związane m.in. z przygotowaniem sadzonek roślin na odnowienie lasów, zalesianiem wraz z pielęgnacją i ochroną założonych upraw, wzmocnieniem systemu ochrony przeciwpożarowej.

Działanie będzie realizowane w pierwszej kolejności na terenach leśnych północno-wschodniej Polski, zgodnie z zasięgiem geograficznym zniszczeń powstałych 4 lipca 2002 r. w wyniku huraganowego wiatru.

Pomoc udzielana jest w formie zwrotu całkowitych kosztów poniesionych w związku z zakładaniem i renowacją lasu dotkniętego klęską żywiołową.

O pomoc finansową można ubiegać się m.in. pod warunkiem, że realizacja projektu odbywa się na obszarze bezpośrednio uszkodzonym w wyniku katastrofy lub takim, na którym istnieje zagrożenie zwiększone na skutek zaistniałej katastrofy.

Według Ministerstwa Rolnictwa, takimi działaniami objęte zostanie w latach 2004-2006, 33 tys. ha lasów.


POWIĄZANE

Komisja Europejska przyjęła wczoraj wniosek określający nowe wspólne rozwiązanie...

Rząd Ukrainy wprowadził zmiany w procedurze weryfikacji eksporterów rolnych w st...

Sądy wciąż będą puchnąć od nowych spraw. Wzrost rdr. będzie nawet 30-proc. W 202...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę