Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

ARiMR przyjmuje wnioski od młodych rolników do 30 czerwca

22 grudnia 2015
Do 30 czerwca biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmują wnioski o dofinansowanie od tzw. "młodych" rolników - poinformowało we wtorek biuro prasowe ARiMR.Do 19 maja 2008 roku rolnicy złożyli 2 565 wniosków w ramach działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom", na łączną kwotę ponad 128 milionów złotych. Pieniądze te wykorzystują w 23 proc. tegoroczny limit środków.

ARiMR przyjmuje wnioski od 3 marca tego roku. Najwięcej wniosków złożono w województwie mazowieckim (ponad 500) i wielkopolskim (376); najmniejsze zainteresowanie jest w województwie opolskim. Tam do placówek Agencji wpłynęły tylko 31 wnioski.

O przyznanie pomocy mogą ubiegać się osoby, które nabyły gospodarstwo rolne i rozpoczęły prowadzenie działalności rolniczej nie wcześniej niż w ciągu 14 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy, tj. po 1 stycznia 2007 roku. Rolnicy korzystający z tych pieniędzy nie mogą mieć więcej niż 40 lat.

Dla młodych rolników Agencja przeznaczyła w tym roku łącznie 554 mln zł. Rolnik może otrzymać jednorazowe wsparcie w wysokości 50 tys. zł na gospodarstwo.


POWIĄZANE

Na wznowionej sesji 30 sierpnia Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europ...

Komisja przyjęła dziś wniosek dotyczący uprawnień do połowów na Morzu Bałtyckim ...

Pytania i odpowiedzi dotyczące wniosku Komisji dotyczącego uprawnień do połowów ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę