Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Będą kredyty, będą drogi

9 grudnia 2004

Zapowiedzi są optymistyczne. W przyszłym roku kierowcy dostaną 122 km autostrad, czyli dwa razy więcej niż w 2004 roku. Przyspieszenie jest wynikiem spodziewanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad zwiększenia środków na rozwój infrastruktury.

W przyszłym roku budżet przekaże na drogi 2,4 mld zł, a co najmniej 1,2 mld zł dostarczy Krajowy Fundusz Drogowy (rachunek w Banku Gospodarstwa Krajowego, na który wpływają środki z opłaty paliwowej). Dyrekcja ma nadzieję, że fundusz zaciągnie też kredyty pod zastaw przyszłych wpływów. Fundusz jest jednak wstrzemięźliwy w pożyczaniu pieniędzy - dodaje "Puls Biznesu".

Mamy nadzieję, że wkrótce projekt strategii autostradowej trafi pod obrady rządu, który zdecyduje, czy KDF ma zaciągać kredyty –  mówi gazecie jeden z przedstawicieli dyrekcji.

Dyrekcja ma już też gotowy projekt budżetu na przyszły rok. Zaplanowano w sumie wydatki sięgające blisko 7 mld zł. Około 1,7 mld zł zostanie przekazane na autostrady, 600 mln zł na drogi ekspresowe, 200 mln zł na budowę obwodnic, 600 mln zł na wzmocnienia i remonty –  wylicza inny przedstawiciel drogowej dyrekcji.


POWIĄZANE

Na wznowionej sesji 30 sierpnia Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europ...

Komisja przyjęła dziś wniosek dotyczący uprawnień do połowów na Morzu Bałtyckim ...

Pytania i odpowiedzi dotyczące wniosku Komisji dotyczącego uprawnień do połowów ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę