Advertisement

Będą prostsze przepisy dla przedsiębiorców

8 października 2003

Większość zapisów ustawy o swobodzie gospodarczej ma wejść w życie 1 maja 2004 roku, z chwilą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej - spodziewa się wiceminister gospodarki Małgorzata Zaręba-Okońska. W Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli rządu i przedsiębiorców, na którym rozmawiano o ustawie.

Dokument, przyjęty w ostatnim czasie przez rząd, upraszcza uzyskiwanie zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej, ułatwia i przyspiesza rejestrację, umożliwia urzędom gmin obniżenie lub zwolnienie przedsiębiorcy z opłaty za wpis do ewidencji. Ustawa ogranicza liczbę i ustala tryb udzielania koncesji limitowanych w Polsce.
 
Jak do tej pory biznes wypowiada się bardzo dobrze o tym dokumencie. Po raz pierwszy tak często korzystano z naszych uwag – mówiono na spotkaniu. Andrzej Malinowski z Rady Przedsiębiorczości powiedział, że ustawa ta może w istotny sposób zmienić relacje między administracją a przedsiębiorcami, może też unormować te sfery, które do tej pory podlegały arbitralnej, często niekorzystnej dla przedsiębiorców decyzji urzędników.
 
Przedsiębiorcy mają nadzieję, że w toku dalszych prac nad ustawą, w parlamencie, nie zostanie ona zepsuta przez - jak się wyrazili – "domorosłych majsterklepków" i zostanie przyjęta w takim kształcie jakim zatwierdził ją rząd.


POWIĄZANE

Projekt nowelizacji prawa górniczego posłów Prawa i Sprawiedliwości może pozbawi...

1.10.2019 r. upłynął wyznaczony przez Europejski Urząd Patentowy termin kończący...

Na pracę bez ograniczeń we wszystkich krajach Unii Europejskiej trzeba będzie je...


Komentarze

Bądź na bieżąco
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę