Adama_artemisgoltix_15.02-30.03

Będą prostsze przepisy dla przedsiębiorców

8 października 2003

Większość zapisów ustawy o swobodzie gospodarczej ma wejść w życie 1 maja 2004 roku, z chwilą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej - spodziewa się wiceminister gospodarki Małgorzata Zaręba-Okońska. W Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli rządu i przedsiębiorców, na którym rozmawiano o ustawie.

Dokument, przyjęty w ostatnim czasie przez rząd, upraszcza uzyskiwanie zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej, ułatwia i przyspiesza rejestrację, umożliwia urzędom gmin obniżenie lub zwolnienie przedsiębiorcy z opłaty za wpis do ewidencji. Ustawa ogranicza liczbę i ustala tryb udzielania koncesji limitowanych w Polsce.
 
Jak do tej pory biznes wypowiada się bardzo dobrze o tym dokumencie. Po raz pierwszy tak często korzystano z naszych uwag – mówiono na spotkaniu. Andrzej Malinowski z Rady Przedsiębiorczości powiedział, że ustawa ta może w istotny sposób zmienić relacje między administracją a przedsiębiorcami, może też unormować te sfery, które do tej pory podlegały arbitralnej, często niekorzystnej dla przedsiębiorców decyzji urzędników.
 
Przedsiębiorcy mają nadzieję, że w toku dalszych prac nad ustawą, w parlamencie, nie zostanie ona zepsuta przez - jak się wyrazili – "domorosłych majsterklepków" i zostanie przyjęta w takim kształcie jakim zatwierdził ją rząd.


POWIĄZANE

Branża piwowarska dotkliwie odczuła ograniczenia w działalności sklepów i lokali...

W ciągu ostatniego roku cena za 1 mkw. mieszkania wzrosła nawet o 999 zł (Gdańsk...

Od kilku dni w mediach można przeczytać o planowanych zmianach w ustawie o ubezp...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę