dnikukurydzy_210818

Będą prostsze przepisy dla przedsiębiorców

8 października 2003

Większość zapisów ustawy o swobodzie gospodarczej ma wejść w życie 1 maja 2004 roku, z chwilą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej - spodziewa się wiceminister gospodarki Małgorzata Zaręba-Okońska. W Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli rządu i przedsiębiorców, na którym rozmawiano o ustawie.

Dokument, przyjęty w ostatnim czasie przez rząd, upraszcza uzyskiwanie zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej, ułatwia i przyspiesza rejestrację, umożliwia urzędom gmin obniżenie lub zwolnienie przedsiębiorcy z opłaty za wpis do ewidencji. Ustawa ogranicza liczbę i ustala tryb udzielania koncesji limitowanych w Polsce.
 
Jak do tej pory biznes wypowiada się bardzo dobrze o tym dokumencie. Po raz pierwszy tak często korzystano z naszych uwag – mówiono na spotkaniu. Andrzej Malinowski z Rady Przedsiębiorczości powiedział, że ustawa ta może w istotny sposób zmienić relacje między administracją a przedsiębiorcami, może też unormować te sfery, które do tej pory podlegały arbitralnej, często niekorzystnej dla przedsiębiorców decyzji urzędników.
 
Przedsiębiorcy mają nadzieję, że w toku dalszych prac nad ustawą, w parlamencie, nie zostanie ona zepsuta przez - jak się wyrazili – "domorosłych majsterklepków" i zostanie przyjęta w takim kształcie jakim zatwierdził ją rząd.


POWIĄZANE

Od 13.11.2018 r. do 27.11.2018 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rol...

Grupa EFL podpisała umowę finansowania 10 ciągników siodłowych IVECO Stralis Nat...

Prawie połowa pracowników Inspekcji Weterynaryjnej podpisała się pod wnioskami o...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę