Będzie losowanie wniosków - mówi Andrzej Lepper

28 marca 2007
Na wczorajszej konferencji prasowej wiceprezes Rady Ministrów, minister rolnictwa i rozwoju wsi Andrzej Lepper poinformował o dodatkowych wnioskach na działanie „Inwestycje w gospodarstwach rolnych” w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich.

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę na fakt, że do wykorzystania w ramach tego działania jest suma około 230 mln złotych, która będzie podzielona na tzw. koperty wojewódzkie. Szef resortu rolnictwa dodał także, że biorąc pod uwagę średnie kwoty, jakie były dotychczas przyznawane na inwestycje w ramach SPO 2004-2006, czyli ok. 108 tys. złotych, z tych dodatkowych pieniędzy będzie mogło skorzystać blisko 2000 podmiotów gospodarczych i rolników.
W związku z powyższym – jak poinformował wicepremier Andrzej Lepper – aby w miarę możliwości podział był sprawiedliwy, rolnicy nie muszą składać wniosków osobiście, ale mogą je złożyć także listem poleconym.

„Każdy wniosek zostanie zarejestrowany” – powiedział szef resortu rolnictwa Andrzej Lepper i dodał, że po zarejestrowaniu odbędzie się losowanie z udziałem przedstawicieli związków i organizacji rolniczych, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz rolników.

Wiceprezes Rady Ministrów, minister rolnictwa i rozwoju wsi Andrzej Lepper zaapelował do rolników, aby nie tracili czasu stojąc w kolejkach pod oddziałami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w oczekiwaniu na możliwość złożenia wniosków na inwestycje.


POWIĄZANE

Tylko do 29 lipca 2022 r. w ARiMR będzie można wnioskować o przyznanie pomocy na...

Jeszcze przez niecały tydzień – do 1 sierpnia 2022 r. – rolnicy mogą starać się ...

Zapał inwestorów w odnawialne źródła energii hamuje niestabilność polskiego praw...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę