aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Czekając na akredytację

9 października 2007
Miały być wydawane tuż po oficjalnej akceptacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przez Komisję Europejską. Teraz okazuje się że trzeba czekać na akredytację. Rolnicy, którzy ubiegają się o renty strukturalne z nowego programu na lata 2007-13 muszą uzbroić się w cierpliwość.

Chętnych na przekazanie gospodarstw w zamian za renty strukturalne było ponad 8 tysięcy. Rolnicy złożyli wnioski i na tym na razie sprawa się zakończyła. Agencja Restrukturyzacji do tej pory nie może wydawać postanowień bo ten program nie ma jeszcze aktualnej akredytacji.

Radosław Iwański ARiMR: - Jak tylko powstanie rozporządzenie akredytacyjne, Agencja zacznie wydawać rozporządzenia dotyczące rent strukturalnych.

Urzędnicy są jednak dobrej myśli. Nowy program nie różni się dużo od jego poprzedniej edycji dlatego wydanie akredytacji to kwestia najbliższych dni.

Dopiero po otrzymaniu postanowienia rolnicy będą mogli rozpocząć procedury związane z przekazaniem gospodarstw. Na dopełnienie formalności mają pół roku. Potem Agencja Restrukturyzacji ma dwa miesiące na wydanie decyzji o przyznaniu świadczeń. Na wypłatę rent trzeba będzie zatem poczekać. Resort rolnictwa zapewnia, że pierwsze pieniądze trafią do rolników pod koniec roku.

Renty strukturalne to nie jedyny program uruchomiony z funduszy na lata 2007-13. Na postanowienia czekają także rolnicy, którzy zdecydowali się zalesić pola. Wnioski o przyznanie wsparcia mogą też składać grupy producenckie. Więcej informacji o tym działaniu tuż po Agrobiznesie w programie „W kolejce po euro”POWIĄZANE

- Usprawnione prace legislacyjne: mniej konfliktów kompetencyjnych i lepsze mech...

Metan: Parlament przyjmuje nowe prawo mające na celu ograniczenie emisji z sekto...

Eurodeputowani opowoedzieli się wczoraj na sesji plenarnej Parlamentu Europejski...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę