aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Część ulg podatkowych jednak pozostanie

24 czerwca 2003

Informacyjna Agencja Radiowa dowiedziała się nieoficjalnie, że prócz ulgi budowlanej, w przyszłym roku zostanie zachowana ulga edukacyjna, ale tylko dla osób niepełnosprawnych. Dzisiaj rząd ma zaproponować zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych. W niedzielę ministrowie dyskutowali na ten temat na nieformalnym posiedzeniu.

Wiadomo również, że ministrowie ustalili także, iż niektóre dodatki, na przykład mundurowy, będą traktowane jako dochód i tym samym opodatkowane. Zgodnie z wcześniejszymi planami, małżonkowie i osoby samotnie wychowujące dzieci będą nadal mogły wspólnie rozliczać się z podatku PIT.

Wcześniej Marek Bryks, wiceminister infrastruktury, powiedział IAR, że rząd nie zamierza likwidować ulg budowlanych. Chodzi o tak zwaną ulgę odsetkową oraz ulgę remontową. Do czasu wprowadzenia podatku liniowego ulgi budowlane pozostaną, a ich likwidacja może nastąpić dopiero po ewentualnym wprowadzeniu jednej stawki podatkowej.

Z zeszłotygodniowych zapowiedzi ministrów gospodarki i finansów wynika, że zachowana zostanie trójstopniowa skala podatkowa i zwiększona zostanie kwota wolna od podatku.


POWIĄZANE

Komisja Europejska przyjęła wczoraj wniosek określający nowe wspólne rozwiązanie...

Rząd Ukrainy wprowadził zmiany w procedurze weryfikacji eksporterów rolnych w st...

Sądy wciąż będą puchnąć od nowych spraw. Wzrost rdr. będzie nawet 30-proc. W 202...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę