Adama_poleposition_15.03_30.04

Dla kogo bony?

17 września 2001

Do otrzymania bonów paliwowych na zakup oleju napędowego ma prawo rolnik płacący w terminie podatek rolny i będący właścicielem ciągnika rolniczego.

Wartość jednego bonu, przypadająca na 1 ha użytków rolnych, wynosi w 2001 roku 11,20 zł – podaje Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 31 lipca 2001 r. To, ile bonów otrzyma rolnik, wynika z przemnożenia tej kwoty przez liczbę hektarów. Nie uwzględnia się przy tym gruntów rolnych i pastwisk przewidzianych do zalesiania (klasy VIRZ i VIPsZ), gruntów zajętych na inną działalność niż rolnicza oraz użytków rolnych, na których zaprzestano produkcji rolnej.

Bony przysługują rolnikom raz na pół roku; w każdym półroczu ich wartość będzie się zmieniała. Do otrzymania talonów wymagane jest zaświadczenie wydane przez wójta lub burmistrza zawierające dane osobowe rolnika, potwierdzające fakt posiadania ciągnika oraz informujące o przysługującej wartości bonów paliwowych. Rolnicy, którzy zalegają z opłatami podatku rolnego, nie mogą liczyć na otrzymanie takiego zaświadczenia, a przez to i bonów. 

Talony na paliwo rolnicze wydawane są przez banki spółdzielcze wymienione w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 23 lipca 2001 r.

MC, na podstawie Super Expressu

POWIĄZANE

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłosiła XX edycję Programu Stypendiów Po...

Podczas VII Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych VI kadencji ponownie zgłosz...

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, realizując wniosek zgłoszony na Posiedzeniu...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę