aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Do 20 mln. zł będzie mógł otrzymać zakład przetwórstwa spożywczego

15 września 2004

Do 20 tys. zł będzie mógł otrzymać zakład przetwórstwa rolno-spożywczego, w ramach unijnego działania dotyczącego wsparcia przetwórstwa i marketingu artykułów rolnych, poprawy jakości produktów oraz zwiększenia konkurencyjności na jednolitym rynku unijnym.

Od 15 września tego roku oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) będą mogły przyjmować wnioski o dofinansowanie do projektów inwestycyjnych w tym zakresie. Na to działanie przeznaczonych jest 464,3 mln euro - poinformowała ARiMR we wtorkowym komunikacie.

Dofinansowanie może być przeznaczone na budowę lub modernizację zakładów produkcyjnych lub infrastruktury handlowej rynków hurtowych oraz inwestycje dotyczące ochrony środowiska (w tym na zakup sprzętu specjalistycznego do transportu, na budowę i remont budynków produkcyjnych i magazynowych, zakup urządzeń podnoszących jakość i bezpieczeństwo produkowanej żywności oraz urządzeń służących poprawie ochrony środowiska).

Wsparcie finansowe polega na refundacji do 50 proc. poniesionych kosztów, do wysokości 20 tys. zł ma jeden zakład. Według resortu rolnictwa, w latach 2004-2006 z pomocy skorzysta około 1 tys. zakładów przetwórczych.


POWIĄZANE

- Usprawnione prace legislacyjne: mniej konfliktów kompetencyjnych i lepsze mech...

Metan: Parlament przyjmuje nowe prawo mające na celu ograniczenie emisji z sekto...

Eurodeputowani opowoedzieli się wczoraj na sesji plenarnej Parlamentu Europejski...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę