Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Dodatkowa pomoc dla wielodzietnych rodzin

9 czerwca 2004

Będzie nowy dodatek do zasiłku rodzinnego w wysokości od 40 do 60 zł, przeznaczony dla rodzin wielodzietnych. Mogą na niego liczyć od początku 2005 r. osoby wychowujące 4 lub więcej dzieci, a docelowo także te, które wychowują 3 lub więcej dzieci - takie są zamierzenia rządu.

Jak powiedział "GP" Cezary Miżejewski, wiceminister polityki społecznej, rząd zamierza przedstawić projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych i wprowadzić kolejny dodatek do zasiłku rodzinnego. Najprawdopodobniej już w najbliższy piątek projekt trafi do konsultacji międzyresortowych.

Dodatek taki ma być wypłacany osobom wychowującym dzieci w rodzinach wielodzietnych, niezależnie od tego, czy będą to rodziny pełne czy niepełne. - Jest jeszcze kwestią do dyskusji, od kiedy dodatek ten obejmie rodziny, które wychowują 3 lub więcej dzieci, natomiast rząd chce, aby był on wypłacany już od 1 stycznia 2005 r. wszystkim rodzinom wychowujących 4 lub więcej dzieci - powiedział wiceminister C. Miżejewski. Oznacza to, że rodziny takie mogłyby liczyć na zasiłek rodzinny wypłacany w dotychczasowej wysokości na wszystkie dzieci, a na czwarte i każde kolejne dziecko na jeszcze jeden dodatek w wysokości od 40 do 60 zł. Ministerstwo nie przesądziło jeszcze wysokości tego dodatku - trwają konsultacje i obliczenia. Kryterium dochodowe dla uzyskania pomocy ze strony państwa miałoby pozostać takie samo.

Na pytanie "GP", dotyczące pomysłu posłów, którzy chcą zwiększenia dodatku z tytułu samotnego wychowania dziecka (zastąpił świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego) ze 170 do 200 zł, wiceminister powiedział, że nie było dyskusji na temat podwyższenia tego dodatku - rząd nie zamierza występować w tej sprawie z żadną inicjatywą - stwierdził.


POWIĄZANE

Na wznowionej sesji 30 sierpnia Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europ...

Komisja przyjęła dziś wniosek dotyczący uprawnień do połowów na Morzu Bałtyckim ...

Pytania i odpowiedzi dotyczące wniosku Komisji dotyczącego uprawnień do połowów ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę