aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Dofinansowanie

20 kwietnia 2009
Jedne idą jak ciepłe bułeczki na inne na razie nie ma chętnych. Agencja Restrukturyzacji przyjmuje wnioski o dofinansowanie siedmiu działań z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. A wkrótce ruszą następne.

Wszystko wskazuje na to, że przyjmowanie dokumentów na modernizację zakładów przetwórczych już długo nie potrwa. Po dofinansowanie zgłosiło się ponad 200 firm, a średnia kwota o jaką się ubiegają to prawie 3 miliony złotych. Najbliżej zakończenia przyjmowania wniosków na dofinansowanie działalności pozarolniczej jest Poznań.

Piotr Łyskowski, dyrektor wielkopolskiego oddziału ARiMR: tutaj mamy limit wojewódzki, który wynosi 30 milionów złotych.

W Wielkopolsce rolnicy postawili głównie na rozwój usług i ubiegają się o zwrot połowy kosztów poniesionych na kupno maszyn.

Najmniejsze zainteresowanie wsparciem na dodatkową działalność pozarolniczą jest w Łodzi.

Jan Michalik, ARiMR Łódź: jest to wykorzystanie w granicach 3,5 do 4% kwoty przyznanej nam na to działanie. Od trzech dni można ubiegać się także o dotacje na usługi doradcze oraz uczestnictwo w systemach jakości żywności.

Zofia Szalczyk, wiceprezes ARiMR: tak jak się spodziewaliśmy, pierwszego dnia złożono małe ilości wniosków.

Przypominamy że trwa także przyjmowanie wniosków o dotacje dla młodych rolników, na programy rolnośrodowiskowe oraz wsparcie dla grup producenckich. Od najbliższego wtorku rolnicy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie modernizacji gospodarstw.


POWIĄZANE

Unia Europejska ponownie rozszerzyła preferencje handlowe na produkty z Ukrainy,...

Do sądów w I kw. br. trafiło 21 tys. pozwów rozwodowych. Wzrost rdr. wynosi blis...

- Usprawnione prace legislacyjne: mniej konfliktów kompetencyjnych i lepsze mech...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę