aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Dolar drożeje

19 sierpnia 2005
Czwartkowa sesja miała do godz. 16.00 bardzo prosty przebieg. Kurs EUR/PLN oscylował na poziomie 4,01 - 4,02, minimalnie ponad psychologicznym wsparciem na poziomie 4. Jedynie rano mieliśmy chwilowy spadek do dziennego minimum na 4,0080. Dolar w tym czasie był wart ok. 3,27 zł.

W kolejnych godzinach notowania dolara systematycznie rosły, co było związane ze spadkiem kursu EUR/USD. Na zakończenie dnia notowania „zielonego” sięgnęły nawet poziomu 3,30 i były najwyższe od 10 dni. Euro o godz. 16.10 kosztowało 4,0180 zł.

Kluczowe dane dnia okazały się słabsze od oczekiwań, produkcja przemysłowa w lipcu wzrosła jedynie o 2,6 proc. (prognoza +4,5 proc.), inflacja w cenach producentów (wskaźnik PPI) pozostała bez zmian (prognoza +0,3 proc.). Pomogło to lekko obligacjom i nieco osłabiło złotego. Ruch nie był jednak duży.

Krótkoterminowa prognoza

Do końca tygodnia kurs EUR/PLN powinien dotrwać powyżej poziomu 4. Jedno jest pewne, w pobliżu tego poziomu będziemy mieli do czynienia z dużym ruchem, albo przebicie i ruch w kierunku 3,90, bądź podobnie, jak miało to miejsce kilka tygodni temu, znaczące osłabienie złotego. Mniej spekulacyjnie nastawieni eksporterzy powinni pomyśleć o zakupie euro.


POWIĄZANE

- Usprawnione prace legislacyjne: mniej konfliktów kompetencyjnych i lepsze mech...

Metan: Parlament przyjmuje nowe prawo mające na celu ograniczenie emisji z sekto...

Eurodeputowani opowoedzieli się wczoraj na sesji plenarnej Parlamentu Europejski...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę