informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Dolar najsłabszy od 2 miesięcy

4 sierpnia 2005
Środowa sesja na złotym miałaby zapewne bardzo spokojny charakter, gdyby nie zmiany na rynku eurodolara. To właśnie gwałtowna deprecjacja amerykańskiej waluty (której kurs względem euro był najsłabszy od blisko 2 miesięcy) spowodowała znaczące wahania kursów EUR/PLN i USD/PLN. Natomiast na rynek nie miała praktycznie wpływu udana aukcja obligacji 2-letnich.
 

O godz. 8.30 euro kosztowało 4,0710 zł, a dolar 3,34. Pod koniec dnia (o godz. 16.15) euro było warte 4,0820 zł, a dolar 3,3150 zł.

Złoty wyraźnie zyskiwał do dolara, który przez chwilę kosztował tylko 3,3090 zł, traciła zaś względem silnego euro. Kilka miesięcy temu w takiej sytuacji umocnienia złoty zyskiwał do obu głównych walut, teraz jednak atmosfera nie jest tak dobra.

Ministerstwo Finansów sprzedało w środę 2-letnie obligacje za 2,7 mld złotych przy popycie sięgającym aż 8,62 mld zł. Aukcja była udana, nie wpłynęła jednak na notowania złotego.

Krótkoterminowa prognoza

Wiele wskazuje, że czwartkowa sesja może mieć bardzo podobny przebieg, czyli ograniczona zmienność spowodowana zmianami na rynku EUR/USD.


POWIĄZANE

Mając na uwadze wnioski napływające z wojewódzkich izb rolniczych, Zarząd KRIR z...

W terminie od 18 marca do 8 kwietnia Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Pol...

W związku z informacją resortu rolnictwa o tym, że w bieżącym roku nie zostały z...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę