Drożeją badania techniczne

29 października 2004

Od piątku podrożeją niektóre badania techniczne pojazdów - dowiedziała się PAP w środę w Ministerstwie Infrastruktury. Tego dnia wchodzi w życie rozporządzenie ministra infrastruktury w tej sprawie.

Ostatni raz stawki za takie badania ustalono w styczniu 2002 roku. Jak wynika z porównania tabel opłat zamieszczonych w obu rozporządzeniach (nowym i starym), podwyżki są kilkuprocentowe, a część opłat została na dotychczasowym poziomie.

Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego i autobusu dla najwyżej 15 osób podrożeje z 92 do 98 zł, dla większych autobusów z 192 zł do 199 zł. Dla szeregu pojazdów opłaty pozostaną na dotychczasowym poziomie, np. dla motocykli i ciągnika rolniczego - 62 zł oraz dla przyczep rolniczych (w zależności od przyczepy) od 40 zł do 70 zł.

Bez zmian pozostaną również opłaty za badania dotyczące warunków dodatkowych dla taksówek - 42 zł, a także badań specjalistycznych dla samochodów przystosowanych do zasilania gazem - 63 zł.

Zmiany opłat dotyczą również badań samochodu zarejestrowanego po raz pierwszy za granicą. Dla samochodu osobowego i autobusu dla najwyżej 15 osób opłata wzrośnie ze 163 zł do 169 zł, dla większych autobusów z 316 do 327 zł, dla motocykla i ciągnika rolniczego z 112 do 116 zł.

Nie ulegają zmianie np. opłaty za ponowne sprawdzenie podzespołów w pojeździe, w którym w trakcie badań technicznych wykryto usterki (np. 20 zł za sprawdzenie działania hamulców).


POWIĄZANE

Projekt nowelizacji prawa górniczego posłów Prawa i Sprawiedliwości może pozbawi...

1.10.2019 r. upłynął wyznaczony przez Europejski Urząd Patentowy termin kończący...

Na pracę bez ograniczeń we wszystkich krajach Unii Europejskiej trzeba będzie je...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę