Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Drożeją badania techniczne

29 października 2004

Od piątku podrożeją niektóre badania techniczne pojazdów - dowiedziała się PAP w środę w Ministerstwie Infrastruktury. Tego dnia wchodzi w życie rozporządzenie ministra infrastruktury w tej sprawie.

Ostatni raz stawki za takie badania ustalono w styczniu 2002 roku. Jak wynika z porównania tabel opłat zamieszczonych w obu rozporządzeniach (nowym i starym), podwyżki są kilkuprocentowe, a część opłat została na dotychczasowym poziomie.

Okresowe badanie techniczne samochodu osobowego i autobusu dla najwyżej 15 osób podrożeje z 92 do 98 zł, dla większych autobusów z 192 zł do 199 zł. Dla szeregu pojazdów opłaty pozostaną na dotychczasowym poziomie, np. dla motocykli i ciągnika rolniczego - 62 zł oraz dla przyczep rolniczych (w zależności od przyczepy) od 40 zł do 70 zł.

Bez zmian pozostaną również opłaty za badania dotyczące warunków dodatkowych dla taksówek - 42 zł, a także badań specjalistycznych dla samochodów przystosowanych do zasilania gazem - 63 zł.

Zmiany opłat dotyczą również badań samochodu zarejestrowanego po raz pierwszy za granicą. Dla samochodu osobowego i autobusu dla najwyżej 15 osób opłata wzrośnie ze 163 zł do 169 zł, dla większych autobusów z 316 do 327 zł, dla motocykla i ciągnika rolniczego z 112 do 116 zł.

Nie ulegają zmianie np. opłaty za ponowne sprawdzenie podzespołów w pojeździe, w którym w trakcie badań technicznych wykryto usterki (np. 20 zł za sprawdzenie działania hamulców).


POWIĄZANE

Pierwsza elektrownia atomowa ma powstać w Polsce do 2033 roku. Jej budowa ma kos...

Miód spadziowy z Beskidu Wyspowego to już 44. polski produkt, który został wpisa...

Przez cały sezon ubezpieczania upraw w Concordia Polska Grupa Generali, do końca...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę