aaa_TSW_2023
CTR_2023

Duże szanse na obniżkę stóp

27 lipca 2005
Rada Polityki Pieniężnej prawdopodobnie obniży po raz kolejny w tym roku stopy - tym razem o ćwierć punktu procentowego.

Dwudniowe posiedzenie Rady rozpoczyna się dziś po południu, decyzję powinniśmy poznać jutro. Analitycy wyjaśniają, że za kolejną obniżką przemawia między innymi niska inflacja, która w czerwcu spadła do 1,4 procent.

Richard Mbewe z Warszawskiej Grupy Inwestycyjnej dodaje, że nie widać zagrożeń inflacyjnych w kolejnych miesiącach.

O tym, że jest duże prawdopodobieństwo kolejnej obniżki stóp procentowych w tym miesiącu jest również przekonany Jacek Wiśniewski z banku Pekao SA.

Od stycznia Rada Polityki Pieniężnej trzy razy obniżyła stopy procentowe, w sumie o 1,5 punktu procentowego.


POWIĄZANE

Jak odzyskać zaległą płatność nawet w 3 tygodnie? Duże, ale także małe firmy np....

Nowe przepisy mają zapewnić dostęp do informacji i części zamiennych dla wszystk...

Nasz czytelnik, Pan Grzegorz Jedamski, rolnik/emeryt, już w poprzedniej IX kaden...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę