aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Euro najtańsze od 3 lat

6 grudnia 2005
Złoty rozpoczął nowy tydzień od niewielkiego osłabienia wobec dolara, przy stabilnym zachowaniu wobec euro. Na otwarciu dolar kosztował 3,3050 a za euro trzeba było zapłacić prawie 3,8650. Jak się później okazało, były to najwyższe poziomy tego dnia.

Wzmocnienie złotego, które obserwujemy od początku miesiąca jest bardzo charakterystyczne dla naszej waluty, która historycznie zawsze umacnia się pod koniec roku. Przy niskiej płynności kursy EUR/PLN i USD/PLN powinny konsekwentnie zmierzać na południe, w miarę, jak okres dzielący nas od Sylwestra będzie malał. W poniedziałek kurs EUR/PLN spadł do najniższego poziomu od 20 czerwca 2002 r., testując poziom wsparcia na 3,85. Jeżeli w najbliższych dniach graczom uda się przełamać ten poziom, kurs EUR/PLN może spaść przed końcem grudnia nawet do 3,74. Eksporterzy, którzy zwlekali z zabezpieczeniem swojej pozycji walutowej, powinni mieć to na uwadze.

O 16.10 euro było warte 3,8640 zł, a dolar 3,2820 zł.

Krótkoterminowa prognoza

Poziom 3,85 broni się resztkami sił. Można oczekiwać albo jego przełamania i silnego spadku, albo dynamicznego odbicia w przypadku jakiejś negatywnej dla rynku informacji.


POWIĄZANE

W sprawozdaniu z cyfrowej dekady 2024 wezwano do zintensyfikowania wspólnych dzi...

Przywódcy państw członkowskich nie doszli wczoraj do porozumienia w sprawie obsa...

Nvidia wyprzedza Apple i Microsoft pod względem kapitalizacji rynkowej, stając s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę