Europe Direct na Dolnym Śląsku

12 grudnia 2007
Jak udało się nam dowiedzieć w roku 2008 Dolnośląskie Punkty Informacji EUROPE DIRECT planują  aktywnie włączyć się  w propagowanie informacji na temat „traktatu reformującego” oraz Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego. Ponadto będą konturować kampanię informacyjną na temat możliwościach ubiegania się o środki unijne na lata 2007-2013.
W tym celu wspólnie z Izbą Rolniczą Punkty ED będą organizować spotkania informacyjne z beneficjentami, konferencje, wykłady i seminaria przybliżające zainteresowanym tę skomplikowaną wiedzę.
EUROPE DIRECT jest siecią informacji o Unii Europejskiej działającą od 2005 roku. Jej biura znajdują się w 25 państwach Wspólnoty i jest ich obecnie ponad 400. W Polsce działa 19 Punktów ED, z czego cztery na Dolnym Śląsku. Wszystkie dolnośląskie Punkty EUROPE DIRECT prowadzi Dolnośląska Izba Rolnicza. Głównym zadaniem sieci ED jest udzielnie informacji o bieżącej polityce Komisji Europejskiej. Ponadto Punkty ED zbierają opinie obywateli na temat działalności całej unii i przekazują je Komisji.
Dolnośląskie Punkty EUROPE DIRECT znajdują się w Legnicy, Miliczu, Jeleniej Górze i Wrocławiu. Trzy pierwsze mieszczą się w Biurach Terenowych Dolnośląskiej Izby Rolniczej, natomiast ostatni w siedzibie głównej izby. Konsultanci dolnośląskich ED realizują swoje zadania udzielając informacji telefonicznie, drogą mailową oraz beneficjentom odwiedzającym Punkty. Dodatkowo organizują spotkania informacyjne i wystawiają stoisko z materiałami o UE podczas imprez lokalnych i regionalnych na terenie całego Dolnego Śląska. Pracownicy EUROPE DIRECT prowadzą lekcje europejskie dla młodzieży, organizują konferencje i seminaria. Głównym tematem przekazywanych informacji są dane o możliwościach pozyskania funduszy z UE.
POWIĄZANE

Tylko do 29 lipca 2022 r. w ARiMR będzie można wnioskować o przyznanie pomocy na...

Jeszcze przez niecały tydzień – do 1 sierpnia 2022 r. – rolnicy mogą starać się ...

Zapał inwestorów w odnawialne źródła energii hamuje niestabilność polskiego praw...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę