Europe Direct na Dolnym Śląsku

12 grudnia 2007
Jak udało się nam dowiedzieć w roku 2008 Dolnośląskie Punkty Informacji EUROPE DIRECT planują  aktywnie włączyć się  w propagowanie informacji na temat „traktatu reformującego” oraz Europejskiego Roku Dialogu Międzykulturowego. Ponadto będą konturować kampanię informacyjną na temat możliwościach ubiegania się o środki unijne na lata 2007-2013.
W tym celu wspólnie z Izbą Rolniczą Punkty ED będą organizować spotkania informacyjne z beneficjentami, konferencje, wykłady i seminaria przybliżające zainteresowanym tę skomplikowaną wiedzę.
EUROPE DIRECT jest siecią informacji o Unii Europejskiej działającą od 2005 roku. Jej biura znajdują się w 25 państwach Wspólnoty i jest ich obecnie ponad 400. W Polsce działa 19 Punktów ED, z czego cztery na Dolnym Śląsku. Wszystkie dolnośląskie Punkty EUROPE DIRECT prowadzi Dolnośląska Izba Rolnicza. Głównym zadaniem sieci ED jest udzielnie informacji o bieżącej polityce Komisji Europejskiej. Ponadto Punkty ED zbierają opinie obywateli na temat działalności całej unii i przekazują je Komisji.
Dolnośląskie Punkty EUROPE DIRECT znajdują się w Legnicy, Miliczu, Jeleniej Górze i Wrocławiu. Trzy pierwsze mieszczą się w Biurach Terenowych Dolnośląskiej Izby Rolniczej, natomiast ostatni w siedzibie głównej izby. Konsultanci dolnośląskich ED realizują swoje zadania udzielając informacji telefonicznie, drogą mailową oraz beneficjentom odwiedzającym Punkty. Dodatkowo organizują spotkania informacyjne i wystawiają stoisko z materiałami o UE podczas imprez lokalnych i regionalnych na terenie całego Dolnego Śląska. Pracownicy EUROPE DIRECT prowadzą lekcje europejskie dla młodzieży, organizują konferencje i seminaria. Głównym tematem przekazywanych informacji są dane o możliwościach pozyskania funduszy z UE.
POWIĄZANE

Halina Szymańska, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa: Term...

Do 31 stycznia Koła Gospodyń Wiejskich, które w 2020 roku otrzymały z ARiMR dofi...

Podatek CIT dla spółek komandytowych, opłata cukrowa czy podatek od sprzedaży de...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę