AGRO-PARK TARGI LUBLIN
EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 750

FKP widzi szanse na poparcie planu reform fiskalnych

27 lutego 2004

Rozmowy Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD) i Federacyjnego Klubu Parlamentarnego w sprawie poparcia rządowego programu reform fiskalnych będą kontynuowane w przyszłym tygodniu, powiedzieli szefowie FKP.

FKP widzi szansę na porozumienie w sprawie poparcia programu autorstwa wicepremiera Jerzego Hausnera. Poparcie klubu FKP, który ma w Sejmie 15 posłów, zwiększa szanse na przeprowadzenie przez Sejm programu Hausnera. Na razie nie jest bowiem jeszcze jasne jakie stanowisko zajmie największy opozycyjny klub parlamentarny - Platforma Obywatelska. Żeby przeprowadzić przes Sejm plan reform potrzebna jest większość, której koalicja SLD-UP nie ma.

Do kolejnego spotkania dojdzie we wtorek. Uważamy, że program Hausnera jest Polsce potrzebny. To porozumienie ma szanse zaistnieć (pomiędzy SLD i FKP) –  powiedział dziennikarzom Roman Jagieliński, szef FKP. Rozmowy przebiegały w dobrej atmosferze. Nie różnimy się w kwestiach pierwszorzędnych. Do uzgodnienia cały czas pozostały kwestie takie jak między innymi KRUS oraz pierwsze ustawy –  dodał Krzysztof Janik.

Plan cięć zakłada, że w ciągu kilku lat potrzeby pożyczkowe rządu obniżone zostaną o 50 miliardów złotych. Oszczędności wyniosą 16 miliardów złotych. Na program składa się pakiet ustaw, które będą sukcesywnie trafiały do Sejmu - pierwszy ich blok będzie głosowany 5 marca.


POWIĄZANE

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy Weterynarii „Bezpieczeństwo Żywności i Zdr...

W zeszłym miesiącu, Sejm RP przegłosował ustawę o fundacji rodzinnej po poprawka...

Dla ułatwienia osobom zainteresowanym pogłębieniem wiedzy w zakresie rzetelności...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę